Зеленський заявив, що в COVID-фонді є гроші, урядовці кажуть - він порожній - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.05 € 34.01
Зеленський заявив, що в COVID-фонді є гроші, урядовці кажуть - він порожній

В команді Зеленського забрехались про «коронавірусний» фонд.

Фото Радіо Свобода.

Зеленський заявив, що в COVID-фонді є гроші, урядовці кажуть - він порожній

Коронавірусний фонд майже повний – про це заявив президент Зеленський під час робочої поїздки у Харківську область. Він зазначив, що інформація про витрачені гроші з фонду не відповідає дійсності

«Це неправда, це історія з великим фейком, яку підігрівають різні люди, журналісти. Запитуйте, будь ласка, міністра охорони здоров'я, прем'єр-міністра. Вони досить часто комунікують цю інформацію, з ковідним фондом усе гаразд», - сказав він на брифінгу.

Як відомо, 31 серпня т.в.о. міністра освіти та науки Сергій Шкарлет заявив, що з коронавірусного фонду не виділено жодної копійки на підготовку закладів освіти до початку навчального року. «З COVID нічого не було виділено, заявка наша є на 2 з чимось мільярди, але поки нічого не було виділено. Можливо, у жовтні буде, коли буде перерозподіл. Фонд COVID на сьогодні порожній, там немає жодної копійки», - сказав Шкарлет, відповідаючи на запитання, скільки грошей виділено з Фонду боротьби з COVID-19 саме на безпеку освітян.

Це неправда, це історія з великим фейком, яку підігрівають різні люди, журналісти. 

Про це раніше заявила також його попередниця Ганна Новосад.

Міністр фінансів Сергій Марченко ще у середині липня в інтерв’ю «Радіо «Свобода» заявив, що бюджетний Фонд боротьби з COVID-19, який становить 64,7 млрд грн, практично вичерпаний. «Ми вже практично підійшли до того часу, коли можна сказати, що фонд-COVID ми вичерпали», - сказав Марченко.

Він зазначив, що на Фонд соціального страхування пішло близько 9 млрд грн, крім того були виплати по частковому безробіттю, а також дітям фізичних осіб-підприємців, на придбання засобів індивідуального захисту, на зарплати медичним працівникам.

Дефіцит державного бюджету за січень-серпень 2020 року складає 40,0 млрд грн, у тому числі дефіцит загального фонду – 51,0 млрд грн, повідомило сьогодні Міністерство фінансів України.