Скільки коштуватиме долар в Україні восени - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.05 € 34.01
Скільки коштуватиме долар в Україні восени

Відновлення ділової активності може призвести до зростання імпорту та попиту на валюту.

Фото УНІАН.

Скільки коштуватиме долар в Україні восени

Протягом осені 2020 року аналітики прогнозують поступову девальвацію гривні до долара

Згідно з очікуваннями інвесткомпанії Eavex Capital, прогнозний коридор по курсу американської валюти на осінь становитиме від 27,1 до 28,4 гривні за долар.

 «З огляду на позитивний тренд по поточному рахунку платіжного балансу України, а саме рекордний профіцит в 4,3 мільярда доларів за другий квартал, цілком можна очікувати підтримку курсу гривні з боку експортерів», - сказав глава аналітичного департаменту ІК Eavex Capital Дмитро Чурина.

Прогноз курсу долара на осінь

Однак аналітики групи ICU восени очікують незначну девальвацію й відхід курсу в діапазон 29-30 гривень/долар до кінця року. За словами глави департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Сергія Ніколайчука, такі очікування пов'язані з прогнозованими закупівлями імпортної продукції з початком нового бізнес сезону і відновленням запасів в умовах нормалізації логістики поставок.

Курс очікується в межах від 27 до 30 гривень за долар.

«Зростання доходів населення та обсягів роздрібної торгівлі дає всі підстави очікувати сплеск споживчого імпорту найближчим часом. Також передбачуване зниження цін на залізну руду й слабкий попит на європейському ринку металопродукції з високою ймовірністю негативно відіб'ються на експортних надходженнях», - сказав Ніколайчук.

Як свідчить прогнози фінансових аналітиків, зараз приводів для раптової девальвації восени 2020 року немає. Гривня може різко обвалитися в разі політичної кризи або чергового локдауну через коронавірус.
 

Джерело: УНІАН