На Волині фермер посадив по сто саджанців різних сортів кавуна, щоб обрати найсмачніший (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.17 € 34.12
На Волині фермер посадив по сто саджанців різних сортів кавуна, щоб обрати найсмачніший (Відео)

Волинські кавуни не гірші від херсонських.

Фото Суспільне. Волинь.

На Волині фермер посадив по сто саджанців різних сортів кавуна, щоб обрати найсмачніший (Відео)

Фермер показав і розповів про експериментальну ділянку, на якій вирощує баштанні

 25 сортів кавунів виростив волинянин Василь Сидорук із Ковельського району. У інтерв’ю Суспільному Волині чоловік розповів, що баштанною культурою займається другий рік. Із насінин вирощує у теплиці розсаду, потім висаджує у поле і доглядає.

Торік, каже фермер, було два гектари, цієї весни збільшив площу і кількість сортів. За словами господаря, погода цього року не сприяла врожайності баштанних.

«Поганий старт був. Коли садили, були холодні дощі. Вісім з половиною тисяч саджанців мусив пересадити. Не зміг другий раз культивацію зробити, зілля дуже багато, бо хімію не використовую. Тільки сапка і культиватор», – розповів Василь Сидорук.

Кавун «Бонта» – гібрид. Шкірка тоненька, у середині червоний. Дуже солодкий. 

«Баронеса» – один із 25 сортів кавунів, каже фермер. Вирощує їх поблизу села Мирин Ковельського району. Площа баштану – п’ять гектарів. Від хвороб захищає рослину біопрепаратами. Нині збирає врожай. Каже: вродило на 30% менше. Торік було по 60 тон з гектара, зараз – близько 40-ка.

«Це у нас кавун «Бонта», гібрид. Шкірка тоненька, у середині червоний. Дуже солодкий, перший рік його саджу, дуже задоволений. Приїздять люди для себе купують, на магазини купують. Мають оптом забирати», – каже волинянин.

 

 

Василь Сидорук показав і розповів про експериментальну ділянку: на ній садив по сто саджанців різних сортів. Серед них – «Місячний кавун», каже фермер. Випробовує різні сорти, щоб обрати найкращі для Волині.

Нагадаємо, волинянин Василь Гурський із Глух Старовижівського району вирощує рекордні кавуни. 

Джерело: Суспільне. Волинь.