Курси НБУ $ 36.57 € 37.17
Народний синоптик розповів, якої погоди чекати у вересні, жовтні і листопаді

Осінь 2020

Фото з відкритих джерел

Народний синоптик розповів, якої погоди чекати у вересні, жовтні і листопаді

Осінь буде холодна і дощова. Але теплі дні також будуть, хоч і небагато.

Осінь цього року в Україні буде холодною, перші сніг і морози можливі вже у жовтні. 

Про це ТСН розповів народний синоптик Леонід Горбань.

За словами синоптика, вересень буде дуже дощовим, у жовтні температура опускатиметься нижче 0°, а листопад очікується біль-менш теплим.

«У вересні буде дуже багато опадів. В Україні якось був рік, коли через дощі не могли посіяти озимі, бо на полях було справжнє болото. Так ось, цей рік саме такий. Також у вересні лише у перший тиждень буде тепло, а потім похолодає і увесь місяць температура постійно коливатиметься, а вже у жовтні слід чекати на перші сніг і морози. Одним словом, були у нас вересні і тепліші, а цей буде холодним і осінь буде загалом холодною та дощовою», - прогнозує Леонід Горбань.

Будуть у вересні і тепла дні  – у середини місяця та 22-23 вересня. Тоді температура вдень знову підніматиметься вище 20° і на півдні сягатиме 22-24°, на сході - 22°, на півночі - 21°. 

Так, за його розрахунками, у вересні кількість опадів становитиме: на півночі та у центрі - 45-55 мм, на півдні країни - 18-22 мм, на сході 25-32 мм. Температура на початку вересня на півдні та сході країни ще триматиметься вдень на рівні 25-27°, вночі 17-19°, на півночі ж вже буде прохолодніше - 20-24° вдень та 14-12° вночі. А вже у другій половині місяця вдень температура в Україні не підніматиметься вище 20°, а вночі опускатиметься у найхолодніші періоди навіть до 4-2° на півночі та 8-9° на півдні країни.

Однак будуть у вересні і тепла дні  – у середини місяця та 22-23 вересня. Тоді температура вдень знову підніматиметься вище 20° і на півдні сягатиме 22-24°, на сході - 22°, на півночі - 21°. 

У жовтні, за прогнозом Леоніда Горбаня, кількості опадів у вигляді дощу зменшиться і становитиме: на півдні - 21-24 мм, на півночі - 17-24 мм. Температура на півночі та у центрі України на початку та у середині місяця коливатиметься від найнижчої вночі у 4-5° до найвищої вдень у 16-17°, на півдні країни до 18°. Натомість у другій половині жовтня та наприкінці температура на більшості території, крім півдня, опускатиметься до -2-4° морозу, у ці періоди також йтиме сніг та дощ.

Листопад, за прогнозами народного синоптика, буде переважно теплим з незначними морозами та опадами у вигляді снігу та дощу. А ось зима, за словами Горбаня, буде помірна, без дуже сильних морозів.

Нагадаємо, народний синоптик із Каменя-Каширського Володимир Деркач трохи схибив із погодою на перше вересня, втім, його передбачення на наступні кілька днів фактично збігаються з офіційним прогнозом Укргідрометцентру.

Джерело: ТСН
Telegram Channel