Як у Луцьку працюють школи і дитсадки в умовах пандемії - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.05 € 34.01
Як у Луцьку працюють школи і дитсадки в умовах пандемії

Як вчаться в луцьких школах в умовах пандемії.

Канал соціальних новин "Перший".

Як у Луцьку працюють школи і дитсадки в умовах пандемії

У Луцьку розпочали роботу усі заклади освіти з дотриманням усіх санітарних вимог

Пандемія коронавірусу внесла свої корективи. Працівникам освіти довелося оперативно організовувати навчальний процес. Оскільки Луцьк перебуває у  «помаранчевій» зоні, відповідно у  школах та садочках дозволена звичайна або змішана форма навчання. 

Про початок нового навчального року на оперативній нараді сьогодні розповідала начальник управління освіти міської ради Зіновія Лещенко. 

ЗА її словами, значну увагу приділили організації навчального процесу в дитячих садках. 3 третього червня розпочали роботу 42 заклади дошкільної освіти, які працювали усе літо. У 2020 році до мережі закладів дошкільної освіти Луцька приєднався ще один – Прилуцький заклад дошкільної освіти (ЗДО № 42). Сучасний садочок у с. Дачному дозволить створити комфортні та якісні умови для здобуття освіти майже 120-ти вихованцям.

Керівники садків належно організували роботу у період карантину. Підготовлено інформаційні матеріали для батьків про необхідність дотримання протиепідемічних вимог. Щоденно проводиться огляд дітей та температурний скринінг через 4 години, здійснюється моніторинг відвідування. Заслуговує на увагу впровадження дистанційних форм спілкування з батьками (вайбер-групи), із вихованцями – особливо в дні, коли дитина з тих чи тих причин відсутня в закладі (цікаві онлайн-презентації, майстер-класи,обговорення і представлення практичних матеріалів на онлайн-платформах Google Classroom, ZOOM тощо, розміщення відеозанять на сайті ЗДО, які в онлайн-режимі проводить вихователь). Використовувалися мобільні додатки Messenger, Viber, Facebook.

Цього року зменшилася кількість дітей, які не охопленні дошкільною освітою. Сьогодні на обліку перебуває до 400 дітей. У 2020 році 172 дітей старшого віку ще на рік залишилися у ЗДО, не пішли до школи, а це зменшує кількість місць для дітей інших вікових категорій.

Особлива увага зосереджена на покращенні інклюзивної освіти. Так, із 1 вересня. відповідно до потреб батьків, створено ще 2 інклюзивні групи у ЗДО № 38 та ЗДО № 21 для дітей з особливими потребами. У місті діє 8 інклюзивних груп. Основний акцент у навчальному році буде направлений і на створення інклюзивного середовища для дітей з особливими потребами.

У Луцька з 1 вересня цього року створено 109 перших класів із кількістю 3078 учнів. Загалом у місті розпочали навчання 28 тисяч 695 школярів. Сьогодні батьки, які не задоволені тим, щоб діти у школах носили маски, можуть обирати або сімейне навчання, або індивідуальне.

Першочерговим завданням для керівництва шкіл було питання організації харчування дітей, аби забезпечити дотримання усіх санітарних та протиепідеміологічних вимог. На новий навчальний рік збережена діюча форма оплати за харчування( міський бюджет + кошти батьків).

Цього року 15 шкіл із 29 працюють за 5-денним тижневим навчання, інші 14 закладів освіти - за 6-денним графіками за паралелями класів.

До початку навчального року управління освіти за кошти міського бюджету забезпечило школи дезінфікуючими засобами та засобами індивідуального захисту (пірометри, маски медичні, рукавички медичні та господарські, мобільна стійка з сенсорним дозатором, асептичний дезінфікуючий засіб) на суму 2 613 403 грн. Ведеться робота щодо придбання засобів захисту для очей педагогам (щитки) у кількості 2097 штук та електросушок для рук в усі заклади освіти.

У Луцьку і надалі зберігається позитивна динаміка щодо розширення мережі гуртків відповідно до освітніх, культурних, духовних потреб та запитів населення. Зокрема, у чотирьох закладах позашкільної освіти функціонує 90

гуртків (344 групи), в яких зайнято 5 463 вихованці. Функціонує 2 ДЮСШ, де позашкільною освітою охоплено 1 302 учнів.

Традиційно (цього року – 10 вересня 2020 року) Палац учнівської молоді спільно з міським Центром науково-технічної творчості учнівської молоді організовують День відкритих дверей для учнів шкіл. Важливим моментом цього заходу буде відкриття Луцької учнівської обсерваторії. Проєкт із відновлення коштував 40 тисяч гривень. Роботи обійшлися місту у 800 тисяч. Кошти на придбання потужних телескопів надав фонд «Тільки разом» (потужний телескоп вартістю близько 80 тисяч гривень і один – для спостереження, який коштуватиме 17-18 тисяч). Також має бути придбане комп’ютерне обладнання, проєктор, потужний фотоапарат для астрофотографії. У підсумку – обсерваторія вартуватиме трохи більше, ніж мільйон гривень.

Згідно нового Закону України «Про повну загальну середню освіту» у липні-серпні 2020 року управлінням освіти проведено конкурси на заміщення посад керівників ЗЗСО №№1,2. 3. 4, 5, 7, 13, 14, 18, 19, 20, 21, 25.

Рішенням сесії міської ради від 03.08.2020 №90/4 затверджено список 22 стипендіатів Луцької міської ради з числа учнів шкіл міста. Управлінням освіти виготовлено іменні сертифікати стипендіатам, які будуть вручені учням у вересні в урочистій обстановці.

Загалом у бюджеті розвитку міста для поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти передбачено більше 150 млн грн.

Виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт наголосив на тому, що варто у школах розпочати бесіди з дітьми та батьками щодо дотримання правил дорожнього руху. « На дорогах усі мають бути уважними і обережними. Головне, щоб усі дотримувалися правил дорожнього руху»,- акцентував Григорій Пустовіт.

 

Джерело: Луцька міська рада.