Що буде з фонтанами на проспекті Волі у Луцьку - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.05 € 34.01
Що буде з фонтанами на проспекті Волі у Луцьку

Знесуть чи відремонтують?

Фото volynnews.

Що буде з фонтанами на проспекті Волі у Луцьку

Спеціалісти провели технічне обстеження водограю. Згодом має вирішитись його доля

У Луцьку створили робочу групу щодо визначення доцільності експлуатації фонтану «Квітка» на проспекті Волі, яка вирішить, що робити з водограєм – реконструювати, капітально відремонтувати чи знести.

У нас є люди, які бажають робити селфі, піднімаються на ті квіти. Вони вже механічно пошкоджені. Гранітні плити відпадають, усе зношене. До того ж, у тому місці є серйозні пориви на мережі водопостачання.

Про це у коментарі Інформаційному агентству ВолиньPost розповів директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк.

За словами очільника водоканалу, виникла гостра потреба вирішити долю фонтану «Квітка», адже виникали проблеми у питаннях його роботи, безпеки та естетики.

«У нас є люди, які бажають робити селфі, піднімаються на ті квіти. Вони вже механічно пошкоджені. Гранітні плити відпадають, усе зношене. До того ж, у тому місці є серйозні пориви на мережі водопостачання», – відзначив Віктор Гуменюк.

Так, спеціалісти провели технічне обстеження водограю на проспекті Волі від фундаментів до електромережі і благоустрою, напрацювали технічний звіт і відповідні рекомендації. Згодом робоча група повинна розглянути звіт і вирішити долю фонтану.

«Дії можуть бути такі: реконструкція, капремонт, знесення. Кожен з варіантів потрібно зважити. Треба також, щоб на ту локацію подивилися й архітектори з професійної точки зору, бо там не лише «Квітка», а цілий каскад фонтанів. Як на мене, їх забагато, враховуючи те, що невдовзі запрацює новий фонтан на Театральному майдані. Перед парком достатньо одного фонтану. Складність полягає ще й у тому, що граніт, мармур, із яких зроблений водограй, варвари кожного дня обписують, пишуть рекламу наркотиків. А вивести з граніту напис балончиками фактично неможливо. І навіть якщо розглядати можливість зробити «з нуля» гранітний фонтан, то він там три місяці й не простоїть, буде спартачений написами. Тому або реконструкція, або знесення», – вважає директор «Луцькводоканалу».

Нагадаємо, чому на День міста не відкрили фонтан у центрі Луцька, як обіцяли.