Чому на Волині кореспондентку «Точки ОПОРИ» не допустили на партконференцію - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 33.60
Чому на Волині кореспондентку «Точки ОПОРИ» не допустили на партконференцію

Справа справді в карантинних обмеженнях?

Фото opora.volyn.

Чому на Волині кореспондентку «Точки ОПОРИ» не допустили на партконференцію

Причиною відмови в акредитації начебто є карантинні обмеження

На Волині журналіста видання «Точка ОПОРА» та представника ще принаймні одного засобу масової інформації не допустили на конференцію Волинської обласної організації політичної партії «Слуга народу» посилаючись на карантинні обмеження. Про це 19 вересня інформує громадська організація «ОПОРА», що організовує громадський контроль у сфері виборів.

Місцева організація партії «Слуга народу» відмовила представницям ЗМІ в акредитації, посилаючись на карантинні обмеження. 

Партконференція  «Слуг народу» відбувалася в офісі організації, який розташований за адресою м. Луцьк, вул. Набережна, буд. 4а, офіс №144. Журналіста друкованого видання «Точка ОПОРИ» заздалегідь спробували акредитувати на захід.  

«Для акредитації на партійну конференцію «Слуги народу» у Луцьку потрібно було не пізніше як за добу до початку конференції подати заявку до Волинської обласної організації політичної партії «Слуга народу» шляхом надсилання на електронну пошту відомостей про прізвище, ім’я, посаду представника і назву ЗМІ. Ці відомості також можна було повідомити по телефону. Я надсилала заявку електронною поштою, щоб акредитувати на цей захід представника нашого видання «Точка Опори»», - повідомила координаторка Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Волинській області Катерина Шарпата.

Однак незадовго до початку заходу, їй прийшло повідомлення, що присутність представника видання «Точка Опори» на конференції не можуть забезпечити.

«Партійна конференція мала розпочатись о 12:00 19 вересня. За двадцять хвилин до початку конференції зателефонував представник партії і повідомив, що представнику «Точки Опори» відмовлено в акредитації через карантинні обмеження. Об 11:48 на моє прохання представники партії відповіли про відмову письмово», - зауважила кореспондентка «Точки ОПОРИ».

Відповідь, яку отримала журналістка щодо акредитації, виглядала таким чином:

«Доброго дня! Волинська обласна організація із прикрістю інформує, що не може забезпечити Вашу присутність на конференції з огляду на обмеження, встановлені для жовтої зони поширення коронавірусу, у якій знаходиться місто Луцьк. Нагадуємо, що у приміщенні, де відбувається конференція, не може бути одночасно більше однієї людини на квадратний метр площі. Ми обов'язково проінформуємо Вас  про прийняті на конференції рішення. Дякуємо за розуміння!»

Журналістка центру журналістських розслідувань Марія Смик також повідомила, що подавала заявку на акредитацію на конференцію більш ніж за добу до заходу згідно із вимогою на офіційному сайті. Опісля ніхто із нею не контактував, лиш перетелефонували за 20 хвилин до початку конференції з такими ж аргументами, які раніше озвучили її колезі.