Волинський політик другим в Україні підписав Кодекс поведінки під час виборчого процесу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.29 € 33.55
Волинський політик другим в Україні підписав Кодекс поведінки під час виборчого процесу

Волинь-нова

Волинський політик другим в Україні підписав Кодекс поведінки під час виборчого процесу

У документі викладаються основні етичні вимоги до поведінки під час виборів, щоб уникнути дій, які можуть кваліфікуватися як зловживання адміністративним ресурсом

За пропозицією Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА» був підписаний Кодекс поведінки посадових осіб і державних службовців під час виборчого процесу, Ковельським міським головою Олегом Кіндером. Про це повідомила секретар міської ради Віра Федосюк

У документі викладаються основні етичні вимоги до поведінки під час виборів, щоб уникнути дій, які можуть кваліфікуватися як зловживання адміністративним ресурсом.

За словами координаторки кампанії спостереження за виборами на Волині Катерини Шарпатої, Ковельський міський голова другим в Україні підтримав їх ініціативу.

А загалом вона викликана тим, що в українському законодавстві недостатньо врегульовані правила поведінки посадовців, органів влади та місцевого самоврядування під час виборів, а також обмеження щодо використання адміністративного ресурсу. Так, наприклад, Виборчий кодекс України забороняє посадовцям агітувати в робочий час, за умови, що вони не є кандидатами. Але от питання використання публічних фінансів в інтересах певних кандидатів та партій жодним чином не врегульовані. Тому при фіксації цілої низки способів зловживання адміністративним ресурсом спостерігачі змушені керуватися лише міжнародними стандартами, а не українським законодавством.

Зокрема, на Волині зовнішня реклама, яку ми нині спостерігаємо візуально, поки є незаконною.

Під час зустрічі Олег Кіндер наголосив, що на його переконання всі учасники перегонів мають діяти за рівними правилами.

- Вважаю, що «ОПОРА» повинна відслідковувати поведінку не лише посадовців органів влади та місцевого самоврядування, а усіх претендентів на посаду міського голови чи депутатів місцевих рад. Усім, без виключення, необхідно дотримуватись законодавства».

Катерина Шарпата каже, що вони свою місію вбачають саме в тому, аби протистояти будь-яким порушенням з боку усіх суб’єктів виборчого процесу.

Зокрема, на Волині зовнішня реклама, яку ми нині спостерігаємо візуально, поки є незаконною. Адже від того моменту, як партія стала суб’єктом перегонів, але ще не має зареєстрованих кандидатів, відкритого виборчого фонду, рекламувати себе вона не має права. Саме за цими фактами впродовж двох попередніх днів до правоохоронних органів нами подано 11 заяв. І цю роботу ми продовжуємо, - повідомила представниця «ОПОРИ».

Олег Кіндер подякував за їх активну громадську позицію та побажав подальших успіхів у роботі.