Курси НБУ $ 29.25 € 30.53
Велика Британія розробила новий швидкий тест на коронавірус: результат відомий за півтори години

Подивимося...

Фото ua.depositphotos.com

Велика Британія розробила новий швидкий тест на коронавірус: результат відомий за півтори години

Зазвичай лабораторний тест на COVID-19 дає результат щонайменше через 24 години

У Великій Британії розробили новий тест на коронавірус, який забезпечує «високоточний» результат всього за 90 хвилин. Вчені вважають, що він може допомогти взяти під контроль поширення хвороби.

Як пише УНІАН з посиланням на The Independent, новий швидкий тест не потребує лабораторного обладнання. Аналіз проводиться за допомогою спеціального картриджу, розмір якого менший, ніж мобільний телефон. Його вже випробували в клініках британської Національної системи охорони здоров'я (NHS) в рамках дослідження, яке провели вчені Імперського коледжу Лондона. Новий тест використовували для перевірки пацієнтів й медичного персоналу.

Засіб має назву CovidNudge. Він продемонстрував чутливість вище 94% і 100%-у точність.

Засіб має назву CovidNudge. Він продемонстрував чутливість вище 94% і 100%-у точність. Це означає, що фальшиві негативні і позитивні результати трапляються дуже рідко. Зараз тести CovidNudge використовують у 8 клініках Лондона. У найближчі тижні його відправлять лікарям по всій країні. Уряд Бориса Джонсона замовив 5,8 мільйонів таких швидких тестів.

«Результати свідчать, що ці тести можна проводити біля ліжка пацієнта без складних процедур збору матеріалів. При цьмоу результат можна порівняти з точністю стандартних лабораторних аналізів», - сказав головний автор дослідження Грем Коук з кафедри інфекційних захворювань Імперського коледжу Лондона.

The Independent пояснює, що для проведення швидкого тесту потрібен мазок з носа пацієнта. Він вставляється в спеціальний картридж, який шукає сліди генетичного матеріалу коронавірусу SARS-CoV-2. Результати з'являються через 90 хвилин. Зазвичай лабораторний тест на COVID-19 дає результат щонайменше через 24 години.

Telegram Channel