Курси НБУ $ 36.38 € 39.96
Генсек ООН міг перешкодити Росії окупувати Крим, але не зробив цього - Кислиця

Він вважає, що ООН втратила можливість зіграти роль, для якої вона, власне, створювалася.

Фото zn.ua.

Генсек ООН міг перешкодити Росії окупувати Крим, але не зробив цього - Кислиця

Посол України не сумнівається, що в 2014 році генсек ООН знав про пересування російських військ, але нічого не зробив для запобігання окупації

У 2014 році ООН і її тодішній генеральний секретар Пан Гі Мун не зробили все можливе для запобігання анексії Криму Росією.

Про це постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив в інтерв'ю «Крим.Реаліі», передає Дзеркало тижня.

«Відповідно до Статуту ООН генеральний секретар має право звернутися до Ради Безпеки, якщо він має інформацію про те, що є реальна загроза регіональної безпеки», - сказав український дипломат.

«Відповідно до Статуту ООН генеральний секретар має право звернутися до Ради Безпеки, якщо він має інформацію про те, що є реальна загроза регіональної безпеки. Не сумніваюся, що тодішній генеральний секретар Пан Гі Мун мав інформацію про рух російських військ і про появу російських військ на території Криму. Проте він не звернувся до Ради Безпеки з проханням розглянути оперативно це питання. Тому я вважаю, що ООН, як організація, і керівник її секретаріату Пан Гі Мун не зробили все можливе, що передбачено Статутом ООН, для того, щоб запобігти окупації Криму», - сказав український дипломат.

Він вважає, що «ООН втратила можливість зіграти роль, для якої вона, власне, створювалася - для запобігання воєн, агресії, окупації».

Нагадаємо. раніше Кислиця заявив, що ООН сьогодні фактично стикається з тими ж обмеженнями, що і Ліга Націй.

Telegram Channel