Курси НБУ $ 36.74 € 39.60
Як створити куточок французького провансу у себе вдома – поради експертки з Любешівщини

Як виявилося, рослинам підходить наш клімат.

Фото Любешівської філії Волинського центру зайнятості.

Як створити куточок французького провансу у себе вдома – поради експертки з Любешівщини

Йдеться про особливості вирощування лаванди

Своїми секретами з вирощування лаванди ділиться експерт Любешівської районної філії Волинського центру зайнятості пані Оксана. Про це інформує Любешівська районна філія Волинського центру зайнятості.

Багато хто вважає, що вирощування лаванди дуже складне заняття, пані ж Оксана заперечує і запевняє – якщо мати необхідні знання, то все дуже просто.

«Спочатку я посадила 20 кущів і роздала букети своїм подругам, - розповідає наш експерт. – Згодом ці букети побачили і про лаванду почали запитувати все більше і більше. Як виявилося, рослинам підходить наш клімат. Я читала дуже багато інформації і все випробовувала на своїх кущах».

«Я роблю такі кущі як у Франції завдяки обрізанню гілочок. 99 % рослин почувають себе прекрасно», – пропагує любителька лаванди цю рослину.

Пані Оксана наголошує, що найбільшою помилкою є те, що деякі експерти радять не обрізати одерев’янілі гілочки куща, бо кущ загине. Любителька лаванди переконує – усе навпаки: «Я роблю такі кущі як у Франції завдяки обрізанню гілочок. 99 % рослин почувають себе прекрасно». Хоча коренева система рослини поверхнева, лаванда є посухостійкою. Також вона потребує після висадки достатньо вологи для того, щоб саджанці добре прижилися. Після скошування суцвіть бажано також проводити полив, для того, щоб лаванда добре продовжувала вегетувати. Пані Оксана зазначає, що посадковий матеріал доволі недешевий. Так, однорічний саджанець коштує близько 1 $ (26-28 грн.). Але варто зауважити, що рослина багаторічна і досягає до 20-25 років. Зустрічаються навіть 50-річні рослини. Експерт каже, що в Україні вирощування цієї культури ще не набрало обертів, але попит на лаванду є.

Якщо її реалізувати на букетики, то математика буде такою: в одному букетику 100 штук суцвіть із квітконосами, з 1 куща виходить 1-3  букетика ( в залежності від віку  рослини), 1 букетик коштує 100 грн, оптом – 50 грн. На одному гектарі можна висадити 12 тис. рослин. Відтак можна порахувати можливий дохід. Надіємось, що секрети цікавої бізнес ідеї, якими сьогодні поділилась експерт пані Оксана, багатьом стануть у нагоді.


 

Telegram Channel