Курси НБУ $ 36.54 € 39.71
Лікарка пояснила, чому молодь в Україні почала тяжче хворіти на COVID-19

Чому хворіє молодь?

Фото 5 каналу.

Лікарка пояснила, чому молодь в Україні почала тяжче хворіти на COVID-19

Інфіковані коронавірусом починаються лікуватися вдома, призначають самі собі антибактеріальну терапію

Коронавірус вражає однаково всіх – і молодих, і старих. Зазвичай молодь, у разі відсутності супутніх захворювань, долає хворобу легше. Утім, останнім часом з тяжкою формою COVID-19 госпіталізують дедалі більше людей молодого віку.

Про це директорка (головна лікарка) Київської міської клінічної лікарні №4 Тетяна Мостепан розповіла «Obozrevatel TV».

Звичайно, молодь, люди з сильнішим імунітетом хворіють, але переносять хворобу більш-менш нормально. Але є група ризику – це люди, які мають супутні захворювання, хронічні, з кардіологічним анамнезом, з онкологічним анамнезом, з цукровим діабетом, з ожирінням. Ці люди перебувають під прицілом коронавірусу, у них перебіг хвороби важкий. Але маємо сказати, що останнім часом досить складно переносять хворобу і пацієнти більш молодого віку. Хвороба омолодилася», – каже Мостепан. 

 Самостійно «ніколи не потрібно нічого приймати, окрім, можливо, якихось профілактичних ліків, вітаміну С або полівітамінів».

 

Вона додала, що кількість тяжких хворих серед молодих людей, яким потрібна госпіталізація, збільшилася передусім «через неправильне лікування».

«Насамперед тому, що не звертаються до сімейного лікаря. Починають лікуватися вдома з інтернетом, призначати самі собі нереальну антибактеріальну терапію, якісь ліки. Але я хочу, щоб усі зрозуміли: кожна пігулка має свою побічну дію. Кожне лікування має свої наслідки. І саме таких хворих ми сьогодні бачимо – які самі лікуються вдома, а потім ми боремося не тільки з коронавірусною хворобою і з її ускладненнями, а ми ще боремося із ускладненнями, яких вони набули, приймаючи неконтрольовану терапію», – розповіла лікарка.

Тетяна Мостепан зауважила, що самостійно «ніколи не потрібно нічого приймати, окрім, можливо, якихось профілактичних ліків, вітаміну С або полівітамінів».

«Якщо хворий бачить, що в нього погіршується стан, з’явилася якась віддишка, що він  дуже погано почувається, якщо в нього висока температура, він має одразу звернутися до сімейного лікаря й не зволікати. Якщо це критичний стан – до швидкої медичної допомоги», – радить лікарка.

Джерело: ТСН
Telegram Channel