Курси НБУ $ 36.38 € 39.96
«Дітям доводиться бігати до туалету понад 70 метрів»: на Волині таких понад 30 шкіл

У Криничному, на Маневиччині, щоб не задувало у шпарини, вчителі затулили стіни вбиральні плівкою.

Фото Суспільне.Волинь.

«Дітям доводиться бігати до туалету понад 70 метрів»: на Волині таких понад 30 шкіл

На Волині є 31 школа, де діти змушені бігати в туалети під час перерви, на вулицю

Про це розповіла заступниця начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Соломіна, повідомляє Суспільне.

Серед шкіл І-ІІІ ступеня внутрішньої вбиральні немає в одній школі – у селі Піща Шацького району. Туалетну кімнату в приміщенні школи там вже будують.

Зі шкіл І-ІІ ступенів вуличні вбиральні досі діють у п'яти закладах. Решта 25 шкіл, де діти бігають до туалету на вулицю, – навчальні заклади I ступеня.

У вуличний туалет Головненського ліцею, що в Любомльському районі, бігають школярі із трьох корпусів навчального закладу.

Внутрішню вбиральню у ліцеї поки облаштували лише в одному з чотирьох корпусів. Цього недостатньо для 454 учнів школи, розповів  батько чотирьох учнів ліцею Микола Скопюк.

В обласному управлінні освіти розповіли, що для облаштування 13 туалетів у волинських школах цього року виділили понад 11 мільйонів гривень. Коли з’являться внутрішні вбиральні в решті шкіл – невідомо.

Виконувачка обов’язків директора ліцею Алла Півень проблеми у нестачі внутрішніх туалетів не бачить.

«Як такої потреби не було, бо діти звикли ходити на вулицю. Потреба була лише у туалеті внизу. Якщо розібратися, то ще не до кінця туалети готові зверху», – каже вона.

Вчителька ліцею Валентина Задерей розповіла, що можливості встановлення туалетів в інших корпусах немає.

«Приїжджали проєктанти, оглядали всі приміщення. Якщо взяти, до прикладу, третій корпус, то там класи маленькі та встановити немає де», – зазначила вчителька.

Нова школа у селищі Головне, за словами педагогині Валентини Задерей, будується десять років і буде розрахована на 600 місць. Там внутрішні туалети передбачили.

У школі в селі Криничному Маневицького району навчається пів сотні дітей. Приміщення збудоване 1953 року. З того часу, за словами директорки, тут не облаштували внутрішніх вбиралень. Дітям доводилось бігати до туалету понад 70 метрів. А взимку, коли купа снігу, це дуже незручно, холодно, каже директорка. Батьки стали бити на сполох.

Щоб не задувало у шпарини, вчителі затулили стіни вбиральні плівкою

Цього року, каже директорка, у школі розпочали реконструкцію приміщення, аби зробити внутрішній туалет. Два тижні тривають ремонтні роботи.

«Треба викопати яму, відвести каналізацію стічну і змурувати її. Ще багато роботи», – каже завгосп Іван Мосійчук.

На будівництво туалету були виділені кошти з Державного бюджету – 540 тисяч гривень. Зробили співфінансування з місцевого бюджету, оскільки ще на виготовлення проєктно-кошторисної документації потрібно 37 тисяч гривень.

В обласному управлінні освіти розповіли, що для облаштування 13 туалетів у волинських школах цього року виділили понад 11 мільйонів гривень. Коли з’являться внутрішні вбиральні в решті шкіл – невідомо.

Telegram Channel