В Україні хочуть повернути високі штрафи за порушення карантинних правил - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.29 € 34.39
В Україні хочуть повернути високі штрафи за порушення карантинних правил

Штрафи хочуть підвищити!

Фото – УНІАН.

В Україні хочуть повернути високі штрафи за порушення карантинних правил

Законопроект про підвищення штрафів вже у Верховній Раді

Міністерство охорони здоров’я виступає за підвищення штрафів за порушення карантинних заходів – від 170 гривень до 17 тисяч.

Про це в інтерв’ю «Радіо Свобода» розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, пише УНІАН.

«Ми як МОЗ виступаємо за те, щоб адміністративна відповідальність за порушення протиепідеміологічних норм каралася одразу. Тому що це все впливає на кількість тих, хто захворів», - зазначив він.

Замість чинного штрафу в 170 гривень має бути введено штраф у 17 тисяч гривень.

 

За словами Ляшка, контроль над дотриманням правил карантину – це відповідальність і влади, і національної поліції, і контролюючих органів.

«Якщо є порушення, має бути і адмінпротокол. Сума штрафів у нас сьогодні не така, як, наприклад, в європейського регіоні. У нас 170 гривень. Хочемо підняти. В європейському регіоні... Наприклад, сьогодні президент Франції, виступаючи, сказав, що у них це 170 євро, якщо це буде потворне порушення, то буде 1700 євро», - зазначив посадовець.

За його словами, законопроект про підвищення штрафів вже у Верховній Раді. Однак парламент не встиг чи не захотів проголосувати його до своєї відпустки.

Відповідаючи на питання журналіста, Ляшко уточнив, що замість чинного штрафу в 170 гривень має бути введено штраф у 17 тисяч гривень.

 

 

Нагадаємо, у вересні цього року Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) (№ 3219). Законом було встановлено величезні штрафи і навіть кримінальну відповідальність за порушення карантинних норм. З’явились прецеденти штрафування пересічних українців на 17 тисяч гривень за появу на вулиці без маски або документів.

Влітку штрафи для фізичних осіб істотно зменшили. Штраф за відсутність маски для громадян зменшився з 17 тисяч гривень до 170 - 255 гривень.

 

Джерело: УНІАН