«Три замовлення на секунду»: як рішення суду популяризувало книжку «Справа Василя Стуса» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.38 € 33.78
«Три замовлення на секунду»: як рішення суду популяризувало книжку «Справа Василя Стуса»

Окрім "Вівату", замовлення на книжку приймає і сам автор Вахтанг Кіпіані.

Фото vivat-book.

«Три замовлення на секунду»: як рішення суду популяризувало книжку «Справа Василя Стуса»

За перший день після рішення суду за позовом Віктора Медведчука проти Вахтанга Кіпіані харківське видавництво отримало понад 9 тисяч передзамовлень на книжку Кіпіані «Справа Василя Стуса»

Про це в програмі «Сьогодні. Головне» на Суспільному повідомила гендиректорка видавництва «Віват» Юлія Орлова.

За її словами, замовлень було так багато, що система платежів запровадила фінансовий моніторинг переказів. Через це платежі проходять повільніше, і видавництво не може підрахувати точної кількості оплачених передзамовлень.

Окрім «Вівату», замовлення на книжку приймає і сам автор Вахтанг Кіпіані.

«Фінмоніторинг ми не можемо скасувати. Нам показувало, що в нас було три замовлення за секунду. Не кожної секунди, але й таке було», — сказала гендиректорка видавництва.

Окрім «Вівату», замовлення на книжку приймає і сам автор Вахтанг Кіпіані. Напередодні ввечері на своїй сторінці у Facebook він повідомив, що отримав понад тисячу звернень.

Рішення про остаточний обсяг нового накладу ще не прийнято, розповіла Юлія Орлова.

«Учора о 17-й годині я вже думала: «Так, будемо друкувати, мабуть, 10 тисяч». Тоді ми вирішили, тому що в нас ще були замовлення — друкувати 15 тисяч. На 15 тисяч в нас не вистачило паперу, і його ніде немає, бо зараз вибори, і весь папір пішов на них. Тому не лише від нас залежить, на який ми наклад вийдемо. Гадаю, десь на 15 тисячах ми зупинимося. А далі будемо збирати замовлення, і якщо вони ще будуть, тоді друкуватимемо наступний наклад», — сказала Орлова.

Що відомо

Книга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийшла в друк у травні 2019 року. У вересні народний депутат Віктор Медведчук заявив, що вимагатиме через суд заборонити розповсюдження книжки «у будь-який спосіб на будь-якій території». Позивач вважає, що у дев'яти епізодах книги містяться висловлювання, які не відповідають дійсності та принижують честь і гідність політика. У цих епізодах Кіпіані розповідає про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року.

19 жовтня 2020 року Дарницький районний частково задовольнив позов Медведчука: визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність. «Три фрагменти визнані недостовірними, ще у трьох заборонив використання імені Медведчук як персонажа твору без його згоди», — повідомив адвокат Кіпіані В'ячеслав Якубенко.

Автор має намір оскаржити рішення суду першої інстанції протягом тридцяти днів.

У видавництві повідомили, поки є час на оскарження, видадуть новий наклад книги.