Як доглядати за пацієнтом з COVID-19 у домашніх умовах. Пояснює МОЗ - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.44 € 33.85
Як доглядати за пацієнтом з COVID-19 у домашніх умовах. Пояснює МОЗ

Бажано, щоб доглядала одна людина, яка не належить до осіб із ризиком появи ускладнень. Відвідування пацієнта заборонено.

A man is being tested for the COVID-19 at a mobile testing center in Strasbourg, eastern France, Wednesday Sept.23, 2020. French Health Minister Olivier Veran announced the closure of all restaurants and bars in the Marseille region and restrictions across a dozen other cities to stem the resurgent spread of the virus. With COVID-19 patients now occupying more than 10% of France's intensive care beds, Veran stopped short of imposing new lockdowns, but urged people to resume working from home and stop gathering with big groups of family and friends. (AP Photo/Jean-Francois Badias)

Фото BC.

Як доглядати за пацієнтом з COVID-19 у домашніх умовах. Пояснює МОЗ

Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я опублікував правила догляду за пацієнтами з COVID-19, яким лікар рекомендував залишатися вдома на самоізоляції

Як повідомляють у Центрі, у цьому разі необхідно дотримуватися низки правил:

Розмістіть пацієнта у добре провітрюваному приміщенні.

Бажано, щоб доглядала одна людина, яка не належить до осіб із ризиком появи ускладнень. Відвідування пацієнта заборонено.

Члени домогосподарства мають перебувати в окремій кімнаті або підтримувати відстань не менше 1 м від пацієнта. Винятком є матері, що годують грудьми. Вони повинні носити медичну маску, коли перебувають поряд з дитиною, і мити руки теплою водою з милом протягом 20-40 секунд перед контактом.

Бажано, щоб доглядала одна людина, яка не належить до осіб із ризиком появи ускладнень. Відвідування пацієнта заборонено.

Варто обмежити рух пацієнта місцями спільного користування.

Людина, яка доглядає, має носити медичну маску, коли перебуває в одній кімнаті з пацієнтом.

Мийте руки після будь-яких контактів із пацієнтом чи його найближчим оточенням.

Після миття рук з милом витирати їх варто одноразовими паперовими рушниками.

Прикривайте рот і ніс під час кашлю або чхання одноразовими серветками. У разі відсутності серветок слід чхати і кашляти у згин ліктя.

Використовуйте одноразові медичні рукавички для догляду за пацієнтом і прибирання приміщення. До та після зняття медичних рукавичок слід мити руки.

Рукавички, маски та інші відходи після догляду за пацієнтом складайте в окремому контейнері (поліетиленовому пакеті) в тому ж приміщенні, де перебуває хворий, до їх утилізації.

Уникайте обміну зубними щітками, предметами спільного користування, постільною білизною тощо. Посуд після індивідуального використання необхідно мити з мийним засобом. Викидати посуд не слід.

Необхідно щодня очищати та дезінфікувати поверхні в найближчому оточенні хворого, а також ванну кімнату і туалет побутовим мийно-дезінфекційним засобом.

Прати речі пацієнта можна звичайним милом. Для машинного прання рекомендовано температуру 60–90 °C і звичайні пральні порошки. Забруднену білизну заборонено струшувати, але можна збирати в загальний мішок.

Люди із симптомами хвороби мають залишатися вдома до зникнення клінічних проявів та отримання негативного результату лабораторних досліджень.

Зазначається, що якщо у члена домогосподарства виникають симптоми гострої респіраторної інфекції (гарячка, кашель, біль у горлі, утруднене дихання), із ним слід поводитись як із підозрілим на інфікування коронавірусом.

Симптоми легкого перебігу хвороби

У Центрі підкреслили, що усі члени домогосподарства є контактними особами, а у разі появи перших симптомів ГРВІ негайно потрібно звертатися до сімейного лікаря. У відомстві нагадали, що діагноз «коронавірусна інфекція» може бути підтверджений лише лабораторними методами діагностики і розповіли, які симптоми є ознаками легкого перебігу COVID-19, зокрема:

нежить;

підвищення температури до 38 градусів, яке можна контролювати прийомом жарознижувальних препаратів;

відсутність змін психічного стану (порушень свідомості, млявості);

сухий кашель без ознак дихальної недостатності (утруднення дихання, збільшення частоти дихальних рухів, кровохаркання);

відсутність кишково-шлункових проявів (нудоти, блювання та/чи діареї)