Ковельські медики врятували життя чоловіку, який не міг самостійно дихати через гострий набряк гортані - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.56 € 34.22
Ковельські медики врятували життя чоловіку, який не міг самостійно дихати через гострий набряк гортані

Ще одне врятоване життя ковельськими хірургами.

Фото Ковельське МТМО.

Ковельські медики врятували життя чоловіку, який не міг самостійно дихати через гострий набряк гортані

Завдячуючи злагодженій командній роботі лікарів відділення анестезіології та інтенсивної терапії, хірургії та отоларингології та забезпеченню Ковельського МТМО найсучаснішою апаратурою, вдалось врятувати ще одне життя

Посеред ночі до приймального відділення Ковельського МТМО звернувся 39-річний чоловік, який практично зовсім не міг дихати через сильно виражений набряк м'яких тканин шиї та гортані.
До цього моменту, за словами родичів, він скаржився на біль у горлі.

Про це випадок розповіли на сторінці медичного закладу у фейсбуці.

Чоловіка негайно госпіталізували до відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Незважаючи на інтенсивне лікування, наростали явища асфіксії за рахунок стиснення м'якими тканинами шиї. Медики вирішили негайно механічно відновити прохідність дихальних шляхів – зробити конікотомію з наступною трахеостомією. Саме це допомогло зберегти життя пацієнту.

Медики вирішили негайно механічно відновити прохідність дихальних шляхів – зробити конікотомію з наступною трахеостомією. Саме це допомогло зберегти життя пацієнту.

 

На жаль, одразу провести необхідні додаткові інструментальні обстеження було неможливо, адже чоловік перебував на апараті ШВЛ та був киснезалежним. Після стабілізації стану хворому вдалось провести МСКТ шиї та грудної клітки та встановити точний діагноз: парафарингеальна гематома, набряк м'яких тканин шиї, що й викликав порушення дихання, та правобічний гемоторакс.

Завдяки спільним діям хірургів Ковельського МТМО та торакальних хірургів ВОКЛ проведено торакоскопію та видалення згустків крові. Зараз пацієнт знову вільно дихає і вже вдома.

 

Джерело: Ковельське МТМО.