У Луцьку попрощались з митцем Олександром Огородніком (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.37 € 33.76
У Луцьку попрощались з митцем Олександром Огородніком (Фото)

Світла пам’ять!

Фото єпархія ПЦУ.

У Луцьку попрощались з митцем Олександром Огородніком (Фото)

Після панахиди домовину з тілом колеги й шанувальники супроводили оплесками

Сьогодні, 28 жовтня в луцькому кафедральному соборі Святої Трійці провели у вічність відомого волинського  митця Олександра Огородніка.

Нагадаємо, 27 жовтня відійшов у вічність народний артист України, художній керівник заслуженого народного ансамблю пісні і танцю «Колос» – Олександр Володимирович Огородник.

Композитор, диригент, усе своє життя присвятив популяризації української пісні й танцю в Україні та за її межами. Понад 50 країн, тисячі концертів, мільйони оплесків і вдячність розчулених глядачів – все це було справою його життя.

Чин похорону очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Із ним співслужило духовенство головного храму єпархії.

У надгробному слові архієрей зазначив: «Церква має справу з духом людини, а культура, мистецтво – з її душею. Але як оцінити працю митця? Щоб належно оцінити велике, потрібен час. І видатні справи в цій галузі цінуються все дорожче – із часом. Люди такого масштабу рідко з’являються серед нас, і його праця матиме все більше значення із часом».

Люди такого масштабу рідко з’являються серед нас, і його праця матиме все більше значення із часом

Олександр Огороднік народився 7 вересня 1947 року в с. Сірнички Локачинського району. Ще 15-річним став у своєму селі завклубом, був запрошений до Торчинського чоловічого хору. Цей колектив під його керівництвом перетворився на знаного популяризатора українського фольклору в нашій країні та по всьому світу.

 

 

Заслужений працівник культури, народний артист України, художній керівник і диригент заслуженого народного ансамблю пісні і танцю «Колос» удостоєний орденів «За заслуги» I–III ступенів. Овації безліч разів на всіх континентах лунали на його адресу.

І після заупокійної служби, як це заведено на похоронах артистів, домовину з тілом раба Божого Олександра його колеги й шанувальники супроводили оплесками.

 

 

 

 

 

 

 

 

Джерело: Волинська єпархія ПЦУ