У Празі згоріла старовинна дерев’яна церква святого Михаїла, привезена колись з України - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.56 € 34.22
У Празі згоріла старовинна дерев’яна церква святого Михаїла, привезена колись з України

Немає слів...

Фото eurointegration.com.ua

У Празі згоріла старовинна дерев’яна церква святого Михаїла, привезена колись з України

Пожежники повідомили, що вогонь знищив практично всю будівлю, її вежа завалилася

У Празі в Кінських садах під Петршином практично повністю згоріла дерев’яна церква святого Михаїла, на початку минулого століття привезена з України.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на видання Novinky.

«Враховуючи кількість бригад, оголошено другий рівень тривоги. Вогонь охопив нижню частину дерев'яної конструкції церкви», - сказав Мартін Кавка, представник пожежної команди.

Пізніше пожежники повідомили, що вогонь знищив практично всю будівлю, її вежа завалилася.

« Ми дістали з церкви кілька балонів з пропан-бутаном під тиском, які охолодили», - заявив Кавка.

За словами Кавки, полум'я завдало великої шкоди, однак ніхто не постраждав. В даний час на місце події прибули слідчі для з'ясування причин пожежі.

Складний рельєф території, на які розташована церква, не дозволив пожежникам прибути на місце пожежі якнайшвидше.

Як зазначається, складний рельєф території, на які розташована церква, не дозволив пожежникам прибути на місце пожежі якнайшвидше.

Посол України у Чехії Євген Перебийніс вже відреагував на пожежу.

«Я вражений звісткою про пожежу в церкві святого Михаїла. Храм був перевезений до Праги з території України і, таким чином, є одним із сполучних «мостів» між Україною та Чехією. Ми закликаємо поліцію детально розслідувати цей інцидент. Ми вважаємо відновлення цього унікального пам'ятника справою честі для всіх нас», - написав він у Twitter.

Церква святого Михаїла - це дерев'яна церква, побудована в другій половині XVII століття в Україні. У першій половині XX століття церква була розібрана і перевезена в Кінські сади, де вона стала частиною колекції Етнографічного музею.

Церква побудована в так званому бойківському стилі з елементами народного бароко. Вона має близько 14 метрів в довжину і вісім метрів в ширину. Висота вежі становила близько 17 метрів. З 2008 року храм використовується православною церквою.