Син Василя Стуса зізнався в образі на батька: ексклюзивне інтерв’ю (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.37 € 33.76
Син Василя Стуса зізнався в образі на батька: ексклюзивне інтерв’ю (Відео)

Син Василя Стуса.

Фото Української Правди.

Син Василя Стуса зізнався в образі на батька: ексклюзивне інтерв’ю (Відео)

Дмитро Стус про образу на батька, комплекси Медведчука, книгу Кіпіані та інтелігенцію

Український дисидент, поет Василь Стус відмовився від побачення з дружиною і сином, коли вони приїхали до нього у табір в Росії 1984 року.

Про це в авторській програмі журналістки Христини Бондаренко ХристяTalk на YouTube-каналі «Редакція OBOZREVATEL« розповів його син Дмитро Стус.

«Серйозна образа була в 1984-му. Батько півроку не писав, ми 3 роки не бачилися. Ми проїхали з мамою дуже важку дорогу. Він не витримав якогось сьомого чи восьмого обшуку і відмовився від побачення. Мама ледве встала, кадебісти були задоволені», – розповів він.

Мама ледве встала, кадебісти були задоволені.

 

Як пояснив Дмитро Стус, вчинок батька був пов'язаний із тим, що кожне побачення з близькими у російському таборі було пов’язано з цілою низкою принизливих обшуків. «Було так: виходиш з бараку – обшук, тебе повністю роздягають. Перед тим, як тебе вивозять з цієї території – обшук. Привезли туди – ще один обшук», – пояснив він.

 

«Потім він написав: «Валю, зрозумій, я не можу йти на побачення з тобою, долаючи кола цих принижень», – розповів Дмитро Стус про лист батька до його матері.

 

Джерело: Обозреватель.