І на Поліссі ростуть рослини, що поїдають комах - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.37 € 33.76
І на Поліссі ростуть рослини, що поїдають комах

Виявляється серед рослин нашого краю є хижаки.

Фото: НПП «Прип’ять – Стохід».

І на Поліссі ростуть рослини, що поїдають комах

Напередодні Геловіну спеціалісти Національного природного парку «Прип’ять – Стохід» розповіли про хижі рослини Полісся

Виявляється серед рослин нашого краю існують росички. Це – рід багаторічних болотяних комахоїдних рослин. В Україні можна зустріти три з них – росичку круглолисту, середню (проміжну) та англійську (довголисту).

Як виглядають? Це крихітні рослини з округлими листочки, на яких розташовані багряні волосинки, що виділяють прозору липку рідину. Ці крапельки на листках блищать як роса, тому рослину і назвали росичка. Приваблива рідина - справжня пастка для дрібних комах. Адже сівши на краплинку, комаха прилипає, а волосинки потрошки захоплюють її у свій полон. Іноді на росичках можна зустріти залишки «їжі» - сухі крильця та ніжки комах.

Квіти у росичок дуже маленькі, розкриваються лише при сонячній погоді на декілька годин.

Навіщо росички «полюють» на комах? На болотних ґрунтах не вистачає поживних речовин. Для росичок – це можливість отримати «вітамінний коктейль», який компенсує нестачу. Рослина отримує із пійманих комах солі натрію, калію, магнію, фосфору та азоту.

Квіти у росичок дуже маленькі, розкриваються лише при сонячній погоді на декілька годин.

Де живуть наші хижаки? Росички люблять торфові сфагнові болота Полісся. В наслідок кліматичних змін і осушення боліт ці вологолюбиві й чутливі до змін рослини перебувають на межі зникнення. Найвразливіші з них – середня та англійська росички, що занесені до Червоної книги України.

На озері Білому, в охоронній ділянці болотного масиву Сира Погоня Рівненського природного заповідника, в смузі біля води зростають всі три види росичок. Вважається, що росичка англійська – є льодовиковим реліктом.

На болотах Полісся ще зберігається чимало місцезнаходжень росичок, наперевагу від інших природних зон України. Відомі одиничні території цих рослин у Лісостепу і навіть у Карпатах. Про це повідомляє сайт Національного природного парку «Прип’ять – Стохід».