Призначення Тупицького головою КСУ лобіювали Портнов і глава Офісу президента Богдан - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.44 € 34.32
Призначення Тупицького головою КСУ лобіювали Портнов і глава Офісу президента Богдан

«Ці записи необхідно опублікувати, щоб суспільство могло їм дати оцінку напередодні доленосних рішень по КС».

Фото 5 канал.

Призначення Тупицького головою КСУ лобіювали Портнов і глава Офісу президента Богдан

Призначення головою Конституційного Суду України Олександра Тупицького у вересні 2019 року лобіювали тодішній очільник Офісу президента Андрій Богдан та ексзаступник керівника Адміністрації Януковича Андрій Портнов

Про це з посиланням на джерела, близькі до НАБУ, пише головний редактор «Цензор.Нет» Юрій Бутусов.

«Національне антикорупційне бюро серед записів у кабінеті голови Окружного адміністративного суду Павла Вовка виявило записи розмов Вовка з колишнім главою Офісу президента Андрієм Богданом і з неофіційним «куратором» судової системи при Офісі президента Андрієм Портновим про призначення головою Конституційного Суду Олександра Тупицького. Або це якісь вкрай схожі на них голоси. Про це повідомили джерела «Цензор.Нет», близькі до НАБУ», – пише Бутусов у Facebook.

Він зазначає, що на записах, які є частиною кримінальної справи про захоплення влади суддями ОАСК, голоси Вовка, Богдана і Портнова обговорюють призначення Тупицького головою суду, а також завдання, які він повинен виконати після призначення.

Він зазначає, що на записах, які є частиною кримінальної справи про захоплення влади суддями ОАСК, голоси Вовка, Богдана і Портнова обговорюють призначення Тупицького головою суду, а також завдання, які він повинен виконати після призначення. «Ці записи необхідно опублікувати, щоб суспільство могло їм дати оцінку напередодні доленосних рішень по КС», – переконаний журналіст.

Він нагадує, що Олександр Тупицький був обраний главою Конституційного Суду у вересні 2019-го року, а суддею КС його призначили у 2013-му, коли Портнов був заступником голови Адміністрації президента Януковича. «У зв'язку з міжнародним резонансом, пов'язаних із діями Тупицького і заявою секретаря РНБО Олексія Данилова, що в діях КС є російський слід і зовнішній тиск, пропоную президенту України і Верховній Раді вимагати негайного розслідування всіх матеріалів НАБУ, які стосуються порядку призначення Тупицького главою КС, і розгляду питання про відповідальність фігурантів записів», – наголошує Бутусов.

Не виключено, що рішення Конституційного Суду могли бути спровоковані впливом на Тупицького низки високопосадовців і політиків, робить припущення журналіст.