
Сім років тому опальний олігарх готовий був вкласти гроші в реконструкцію Палацу, але тепер на цьому можна поставити крапку.
Чи віддасть Фірташ Рівному Палац культури?
Мікрорайон Ювілейний за часів СРСР розбудовували для працівників гіганта «Рівнеазот». Сьогодні будинки та квартири тут уже давно приватизовані, перейшов віддавна у власність міста і парк, а ось Палац культури «Хімік» досі залишається на балансі підприємства. Обурення, викликане рішенням «Рівнеазоту» не відкривати дитячі гуртки у Палаці, змусило міську владу заговорити про потребу забрати у власність міста і його
Роботу гуртків «Рівнеазот» зупинив у зв’язку з епідемією коронавірусу ще навесні і, попри прохання батьків, з вересня не відновив. Пресслужба підприємства зазначила, що запрацюють вони «після стабілізації ситуації з епідемією COVID-19 та зняття карантинних обмежень». «На жаль, масове поширення COVID-19 на території Рівненщини поки що не зупинене.
Десь років сім тому приїжджав Дмитро Фірташ, я з ним тоді розмовляв, і він готовий був вкласти кошти в реконструкцію палацу «Хімік», але тепер на таких планах можна ставити крапку.
Область перебуває у небезпечній «помаранчевій» зоні, кількість хворих зростає. Лише за два тижні навчання на Рівненщині заразився 31 вчитель, а 22 класи у різних школах області вже відправлено на самоізоляцію», — додано у пресрелізі.
— Я розмовляв із директором «Рівнеазоту». Керівникам гуртків наразі виплачують 2/3 зарплати і, думаю, роботу Палацу відновлять, — коментує міський голова Рівного Володимир Хомко.
— На комісії з ТЕБ та НС ми ухвалили окреме рішення, що дає змогу працювати «Хіміку» з дотриманням карантинних норм. А на цій сесії ми також приймемо рішення про те, що просимо передати Палац у комунальну власність. Розглянемо і можливість викупу, але ідеально було б, якби віддали безкоштовно. Михайло Заблуда (директор «Рівнеазоту» — Ред.) не поділяє такого мого бажання, але вирішувати буде не він, а власники. Десь років сім тому приїжджав Дмитро Фірташ, я з ним тоді розмовляв, і він готовий був вкласти кошти в реконструкцію палацу «Хімік», але тепер на таких планах можна ставити крапку.
Земля під «Хіміком», а це 13 гектарів, які захоплюють і стадіон поруч, відповідно до Держгеокадастру, у власності міста, проте «Рівнеазот» має суперфіцій — право забудови. Цільове призначення землі — для обслуговування та будівництва закладів культури, об’єктів рекреації та спорту.
Левко ЗАБРІДНИЙ
Нагадаємо, підприємці незаконно користувалися землею у центрі Луцька. Громада втратила понад мільйон гривень.
