В уряді розповіли, коли українцям дозволять жити у Чорнобильській зоні - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.44 € 34.32
В уряді розповіли, коли українцям дозволять жити у Чорнобильській зоні

Чорнобиль.

Фото Nikita Obukhovich.

В уряді розповіли, коли українцям дозволять жити у Чорнобильській зоні

Коли життя біля Чорнобиля буде безпечним?

Українці зможуть повернутись до Чорнобильської Зони відчуження через 50-60 років. Однак проживати дозволять лише у 30-кілометровій зоні, натомість 10-кілометрова територія навколо АЕС назавжди залишиться непридатною для людини. Про це пише видання «Діло».

 

 Проживати дозволять лише у 30-кілометровій зоні, натомість 10-кілометрова територія навколо АЕС назавжди залишиться непридатною для людини. 

«У 10-кілометровій зоні ніколи не будуть жити люди, але 30-кілометрова повинна стати звичайною українською землею без обмежень через 50-60 років. За нашими прогнозами, за цей час радіоактивність елементів і конструкцій значно знизиться, а надзвичайно активні елементи укриють у геологічному сховищі», – зазначив міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський виданню Фокус.

 

Раніше Чорнобильська АЕС домовилася з Корейським інститутом досліджень атомної енергії про дезактивацію радіоактивних фрагментів бетону та металу на ЧАЕС. Тим часом українські фахівці вперше провели на території зони відчуження в Чорнобилі випробування автономного робота Boston Dynamics «SPOT».

Джерело: Діло