Волинський лікар закликав не купувати пульсоксиметри та кисневі подушки - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.30 € 34.40
Волинський лікар закликав не купувати пульсоксиметри та кисневі подушки

Лікар просить не займатись самолікуванням.

Фото зі сторінки Олега Яковенка.

Волинський лікар закликав не купувати пульсоксиметри та кисневі подушки

Лікар просить не займатись самолікуванням

Волинський лікар-пульмонолог Олег Яковенко, який працює у відділенні Волинської обласної клінічної лікарні, де лікують недужих на «ковід», розповів, що робити, якщо з’явилися перші ознаки респіраторного захворювання, або є підозра на коронавірус.

Актуальними порадами лікар поділився на своїй сторінці у фейсбуці. 

Нагадаємо, пульмонолог Олег Яковенко періодично ділиться власними спостереженнями про перебіг коронавірусної інфекції у пацієнтів. Раніше він поясював, чому після коронавірусу варто місяць посидіти вдома та розповів, як зрозуміти, що ви контактна особа, і де найбільш ймовірно підхопити коронавірус.

Лікар радить в жодному разі не купувати одразу антибіотиків і не лікуватись самостійно. Як діяти, якщо маєте підозру на хворобу – далі з допису Олега Яковенка. Друкуємо текст не змінюючи:

Не купуйте пульсоксиметри з метою індивідуального користування для моніторингу виникнення можливої дихальної недостатності! Велика похибка показників при аритміях, феномені Рейно, у жінок з нафарбованими нігтями гель лаком та акрилом!

 

1. При перших проявах респіраторної інфекції з лихоманкою та незалежно від того чи є специфічні симптоми COVID-19 (наприклад, пропав нюх або смак) чи їх немає, робіть та/або ВИМАГАЙТЕ від лікуючого лікаря, щоб вам протягом першого тижня захворювання та якомога швидше зробили ПЛР тест на SarsCov2! Це має велике організаційне значення для подальшого сортування хворого на догоспітальному етапі з клініко-радіологічними критеріями пневмонії COVID-19 якого потрібно вчасно госпіталізувати в потрібне місце!

2. При при гострій респіраторній інфекції верхніх дихальних шляхів COVID-19 не поспішайте з першого дня призначати та приймати антибактеріальні препарати за винятком наявної бактеріальної інфекції (наприклад, гнійна ангіна, гнійне харкотиння) або ризик сепсису (наприклад, несанована ротова порожнина в літньої людини, вада серця або відсутність селезінки)! Прошу, не призначайте з перших днів Азітроміцин на 6 днів який накопичується в організмі, або, наприклад, Левофлоксацин по 500 мг двічі на добу до 10 днів... Нагадаю, що ці препарати також впливають на інтервал QT, а не лише Плаквеніл! Уникайте поліпрагмазії!

3. При наявності клінічних проявів респіраторної інфекції верхніх дихальних шляхів не треба призначати та приймати з перших днів з метою профілактики або лікування антикоагулянти та/або антиагреганти (Еноксапарин, Клопідогрель) за винятком наявної серцево-судинної патології там де це дійсно показано! Уникайте поліпрагмазії!

4. При наявності клінічних проявів респіраторної інфекції верхніх дихальних шляхів не треба призначати та приймати велику кількість протикашльових препаратів, протеолітичних ферментів та велику кількість нестероїдних протизапальних препаратів які мають також свої небажані явища! Уникайте поліпрагмазіі!

5. При наявності клінічних проявів респіраторної інфекції верхніх дихальних шляхів COVID-19 (при відсутності пневмонії) не треба з першого дня призначати та приймати гормональні препарати (Дексаметазон, метилпреднізолон)! Уникайте поліпрагмазіі!

 

 

6. При наявності клінічних проявів респіраторної інфекції верхніх дихальних шляхів не треба призначати та приймати різні противірусні препарати які не допомагають при COVID-19 (Наприклад, Озельтамівір який ефективний лише при грипі)!

7. Сортування хворих з пневмонією на догоспітальному етапі на основі останніх протокольних настанов - обов’язкова госпіталізація при наявності дихальних розладів з сатурації 92 % та менше а також частоти дихання 30 та більше! Але не забувайте про стару, просту та дієву шкалу CRP-65 (порушення свідомості, тахіпное, падіння артеріального тиску, вік 65 та старше), яка дає змогу сімейному лікарю або лікарю екстренної медичної допомоги прийняти оперативне рішення щодо обов’язково стаціонарного лікування без показників пульсоксиметрії!

8. Не купуйте пульсоксиметри з метою індивідуального користування для моніторингу виникнення можливої дихальної недостатності! Велика похибка показників при аритміях, феномені Рейно, у жінок з нафарбованими нігтями гель лаком та акрилом!

9. Не купуйте кисневі балончики та кисневі подушки (взагалі архаїзм) для лікування так як це неефективно!

10. При наявності клінічних проявів респіраторної інфекції верхніх дихальних шляхів не робіть з першого дня одразу рентгенографію ОГК! Комп’ютерну томографію легень робити не раніше 7 дня захворювання при наявності абсолютних клінічних показань (важкий, швидко прогресуючий перебіг та прогресуюча респіраторна симптоматика (кашель, задишка) з урахуванням протипоказів (наприклад, вагітність)!

11. Всім, хто ще не встиг, - зробіть щеплення проти грипу та щеплення проти пневмококової інфекції полівалентними вакцинами!

Також лікар пише, що при наявності клінічних проявів гострої респіраторної інфекції верхніх дихальних шляхів з підозрою на COVID-19 та/або обтяженим епіданамнезом (контакт з хворим на коронавірусну інфекцію тощо) - самоізоляція та ізоляція всіх, хто поряд з вами!

 

 

Зауважує, що лікування гостроі респіраторної інфекції верхніх дихальних шляхів COVID-19 на догоспітальному етапі лише симптоматичне - промивайте носоглотку ізотонічним та/або содовим розчином, використовуйте лише нестероїдні протизапальні препарати за призначенням лікаря у випадку температури більше 37,8 або міофасціального синдрому, обмежте надмірне фізичне навантаження, вживайте достатню кількість рідини, бажано лужної, не голодайте (білкова дієта), можете використовувати якісні полівітаміни з мікроелементами якщо немає протипоказань, проте перш ніж приймати у великих дозах трендовий вітамін Д з лікувальною метою, визначте спочатку його рівень в організмі!

«Не займайтесь самолікуванням, одразу звертайтесь до лікаря та не лікуйтесь у форматі поліпрагмазії. Буду дуже радий, якщо на державному рівні буде прийняте рішення відпускати лікарські засоби в аптеках, особливо антибіотики, лише за рецептом лікаря», – наголошує Олег Яковенко.

Джерело: Фейсбук