Режисер «Атлантиди» Валентин Васянович відмовився від ордена «За заслуги», яким його нагородив Президент Володимир Зеленський - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.47 € 33.96
Режисер «Атлантиди» Валентин Васянович відмовився від ордена «За заслуги», яким його нагородив Президент Володимир Зеленський

Оце так!

Фото novynarnia.com

Режисер «Атлантиди» Валентин Васянович відмовився від ордена «За заслуги», яким його нагородив Президент Володимир Зеленський

У такий спосіб він виступив проти генерування владою кримінальних проваджень проти більшості кіновиробників, котрі створювали українську кіноіндустрію останніми роками

Український режисер, оператор, сценарист і продюсер Валентин Васянович відмовився від ордена «За заслуги» 3-го ступеня, який йому присудив президент Володимир Зеленський.

Про це творець фільму «Атлантида» повідомив у середу, 11 листопада, в коментарі LB.ua, інформує Новинарня.

Васянович сказав, що не може прийняти державну нагороду, якою його відзначили з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва (указ президента від 9 листопада).

Васянович сказав, що не може прийняти державну нагороду, якою його відзначили з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва (указ президента від 9 листопада).

«Як учасник кінематографічного процесу я протестую цією відмовою проти генерування владою кримінальних проваджень проти більшості кіновиробників, котрі створювали українську кіноіндустрію останніми роками. За дивним збігом обставин, ці «справи» переважно стосуються тих продакшнів, які представляли Україну на міжнародній арені. Я не можу приймати нагороду від тієї влади, яка однією рукою нагороджує «за значний особистий внесок у розвиток національної культури, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність», а іншою — відкриває кримінальні провадження та займається переслідуванням. Це не політичне рішення. Це цехова солідарність та етика«, – сказав Васянович.

Як пояснюють журналісти, в коментарі режисера йдеться, зокрема, про кримінальне провадження, згадане у зверненні, опублікованому на сайті Держкіно перед другим туром 14-го державного конкурсу кінопроєктів.

В ньому Держкіно просило експертів «при оцінюванні проєктів під час другого туру врахувати інформацію щодо наявності незакритих кримінальних проваджень щодо компаній (відповідно до звернень правоохоронних органів) та наявність незавершених та не зданих до Держкіно проєктів у попередніх роках».

Йшлося про компанії «Трафік філмз», «Лаймове світло», «Артхаус трафік», ГО «Молодість» та інші.

Валентин Васянович – кінорежисер, автор ігрових фільмів «Атлантида», «Рівень чорного» та документального «Присмерку», оператор стрічки «Плем’я» Мирослава Слабошпицького.

«Атлантида», що розповідає про депресивний Донбас після перемоги України, перемогла в конкурсній програмі «Горизонти» Венеційського кінофестивалю-2019 і цього року висунута Україною на «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм».

Указ «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва» був виданий 9 листопада.

Згідно з документом, орден «За заслуги» 3-го ступеня отримали Валентин Васянович, актор Євген Паперний і диригент Володимир Шейко.

Крім багатьох інших, режисерці і письменниці Ірині Цілик (авторка фільмупро Донбас «Земля блакитна, ніби апельсин») надали звання «Заслужений діяч мистецтв України».