Ірина Геращенко: під час кризи Верховна Рада має працювати, а не перетворюватись на суцільну Феофанію - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.30 € 34.40
Ірина Геращенко: під час кризи Верховна Рада має працювати, а не перетворюватись на суцільну Феофанію

Волинь-нова

Ірина Геращенко: під час кризи Верховна Рада має працювати, а не перетворюватись на суцільну Феофанію

Верховна Рада в умовах кризи має працювати в штатному режимі, без змін календарного плану. Про це написала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook

«Ми щиро бажаємо якнайшвидшого одужання керівництву Верховної Ради Дмитру Разумкову і Руслану Стефанчуку, але категорично проти змін до календарного плану сесії. Ми проти «карантину вихідного дня» для Верховної Ради і наголошуємо, що згідно регламенту заступник голови Верховної Ради має вести сесії за відсутності голови і першого заступника. І Олена Кондратюк готова виконати свою роботу, а ми всі готові працювати, коли країна реально летить в прірву», – написала Геращенко.

«Європейська Солідарність» вимагає в вівторок проголосувати закони про відтермінування касових апаратів на рік і підтримку бізнесу, який просто помре. Ми маємо щодня дякувати тим, хто створюють робочі місця і сплачують податки, а не знущатися з ФОПів»

«Ключова проблема для українців зараз – це пандемія і економічна криза. Ми вимагаємо вже у вівторок запросити прем’єр- міністра, уряд і заслухати, що це за ініціатива «карантин вихідного дня», який блокуючий для ковіду ефект вона матиме, що буде з економікою. Також ми вимагаємо надати інформацію про розкрадання 65 млрд грн, які були виділені для антиковідного фонду. Бо в лікарнях немає кисню, лікарям немає доплат і страховок», – написала Геращенко.

Вона нагадала, що цього тижня в багатьох містах відбулися масові протести ФОПів, слуги «прокатили» закон про їхню підтримку. «Європейська Солідарність» вимагає в вівторок проголосувати закони про відтермінування касових апаратів на рік і підтримку бізнесу, який просто помре. Ми маємо щодня дякувати тим, хто створюють робочі місця і сплачують податки, а не знущатися з ФОПів», – зауважила співголова фракції.

Також «Європейська Солідарність» вимагає поставити в порядок денний створення ТСК по «вагнерівцям».

Геращенко вважає, що парламент має вирішити конституційну кризу, і тому у вівторок в порядку денному мають стояти закони про відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування і повноваження НАЗК. «Наша фракція зареєструвала три законопроекти, що стосуються вирішення цих питань, також про прозорий конкурс на обрання суддів КС. Ми готові до компромісу в цих питаннях, тому підписали і проект Разумкова, і готові негайно за нього голосувати.

Ми за те, щоб парламент працював. Ми категорично проти перенесення сесії і вважаємо, що в парламентсько – президентській республіці Верховна Рада в умовах кризи має працювати, поки є здорові депутати, а не перетворюватися на суцільну Феофанію», – зазначила Геращенко.

«Примітно, що більшість лідерів фракцій підтримують позицію щодо того, що Верховна Рада має працювати в штатному режимі, без змін календарного плану. Верховна Рада має, як завжди в кризові моменти, зайняти державницьку і консолідуючу позицію щодо пошуку шляхів виходу з конституційної кризи, боротьби з пандемією, захисту малого бізнесу. Також всі підтримали нашу ініціативу щодо заслуховування прем’єра і міністра охорони здоров’я», – додала Ірина Геращенко.

 

Джерело: ЄС.