На Любешівщині за місяць браконьєри застрелили трьох лосів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 34.15
На Любешівщині за місяць браконьєри застрелили трьох лосів

Полювання на лосів заборонене.

Фото ілюстративне.

На Любешівщині за місяць браконьєри застрелили трьох лосів

Вбитих тварин знайшли 4, 18 жовтня та 11 листопада

У Любешівському районі на Волині трохи більше, ніж за місяць застрелили 3 лосів, полювання на яких заборонене. На місці злочину винних вдалось затримати в одному випадку.

Про це розповів «Першому»  районний мисливствознавець «Любешівського лісомисливського господарства» Андрій Масюк.

18 жовтня поранений лось прийшов на подвір’я до людей, де й помер.

Застрелених лосів знайшли 4, 18 жовтня та 11 листопада. Затримати браконьєрів на місці вдалось лише в першому випадку. Тоді четверо чоловіків встигли вбити та розчленувати тіло тварини. А 18 жовтня поранений лось прийшов на подвір’я до людей, де й помер. 11 листопада застреленого сохатого знайшли єгері на полі.

 

Лось внесений до Червоної книги. Полювання на нього заборонене. Винні повинні заплатити штраф, 130 тисяч гривень збитків, а також відбути громадські роботи або обмеження волі строком до 3 років. Покарання повинен призначити суд.

До цього востаннє випадок вбивства лося у районі був ще у 2017 році.

В обласному управлінні лісового та мисливського господарства також повідомляють про постійні рейди з перевірки дотримання правил полювання. Так, лише цими вихідними на порушників склали 50 протоколів. Загалом з початку сезону полювання – 174 протоколи.

«Працівники лісової охорони докладають максимум зусиль у боротьбі з браконьєрством та безвідповідальним ставленням мисливців до оформлення документів. Постійні рейди, встановлення фотопасток, систем відеонагляду, якими охоплено волинські ліси, є додатковим стимулом», - повідомляють в управлінні.

Джерело: Перший