Україна почала імпортувати дешеву польську картоплю - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 33.60
Україна почала імпортувати дешеву польську картоплю

Отакої!

Фото REUTERS.

Україна почала імпортувати дешеву польську картоплю

До цього ми вже наминали російську, білоруську та нідерландську бульбу

Україна почала імпортувати картоплю з Польщі через низькі ціни, при тому, що українські картоплесховища заповнені вітчизняною продукцією.

Про це повідомляють аналітики EastFruit, інформує УНІАН.

Згідно з повідомленням, на сьогодні ціни на картоплю в Україні у двічі вищи, ніж у Польщі. Більш того, ряд великих українських виробників почали підвищувати відпускні ціни на продукцію, пояснюючи це меншим урожаєм, ніж у 2019 році.

«Зараз оптові ціни на картоплю в Україні на 40% нижчі, ніж в той самий час минулого року, що, на думку картоплярів, несправедливо», - наводяться слова економіста продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрія Ярмака.

В ЄС вже зібрали картоплі на кілька мільйонів тонн більше, ніж регіон може спожити. Через низькі ціни на європейську продукцію Україна навряд чи зможе уникнути чергового стрибка імпорту.

За його словами, в ЄС вже зібрали картоплі на кілька мільйонів тонн більше, ніж регіон може спожити. Через низькі ціни на європейську продукцію Україна навряд чи зможе уникнути чергового стрибка імпорту.

«Початок імпорту картоплі в період, коли картоплесховища заповнені вітчизняною продукцією, є дуже неприємним сигналом. Можливо, українським фермерам доведеться теж знижувати ціни на свою продукцію, а значить, вони недоотримають кошти для розвитку виробництва в наступному році», - наголошується в повідомленні.

Також повідомляється, що Україна протягом двох років імпортує продукцію з РФ і Білорусі, а цього літа почався імпорт картоплі з Нідерландів.