Дід і прадід майбутнього секретаря США народилися в Києві - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.15 € 34.16
Дід і прадід майбутнього секретаря США народилися в Києві

Блінкен неодноразово коментував політику Росії щодо України та заявляв про пряму причетність Москви до подій на Донбасі.

(FILES) In this file photo taken on June 20, 2016 US Deputy Secretary of State Antony Blinken takes part in a naturalization ceremony on World Refugee Day in recognition of those who have come to the US with refugee or asylum seeker status, at the US Holocaust Museum in Washington, DC. - President-elect Joe Biden plans to nominate veteran diplomat Antony Blinken as his secretary of state, a decision likely to signal a return to multilateralism after Donald Trump's shunning of traditional allies, US media reported November 22, 2020. (Photo by Mandel NGAN / AFP)

Фото MANDEL NGAN.

Дід і прадід майбутнього секретаря США народилися в Києві

Про те, що має українське коріння Блінкен розповідав американським ЗМІ

Обраний президент США Джо Байден представив членів своєї адміністрації. Третьою людиною в країні та головним в кабінеті стане Ентоні Блінкен – ексрадник Байдена та, виявляється, онук українського емігранта.

Мій дідусь на початку минулого століття прибув з території, яка тепер є Україною, його вітали у Сполучених Штатах, він побудував життя для себе, дітей, мачуха, яка втекла від комунізму, буквально у вагоні потяга вночі зі своєю матір‘ю в дуже юному віці прибула до Сполучених Штатів.

Державний секретар США — це фактично третя за важливістю посада в країні, після президента і віцепрезидента. Цей пост аналогічний посаді міністра закордонних справ в більшості інших держав. Держсекретар очолює Державний департамент – відомство зовнішньої політики США. Кандидатуру Блінкена має затвердити Сенат.

Про те, що його дідусь походить з України Блінкен ще у 2019 розповідав американським ЗМІ.

«Мій дідусь на початку минулого століття прибув з території, яка тепер є Україною, його вітали у Сполучених Штатах, він побудував життя для себе, дітей, мачуха, яка втекла від комунізму, буквально у вагоні потяга вночі зі своєю матір‘ю в дуже юному віці прибула до Сполучених Штатів», — розповів він.

У 2009-2017 роках Блінкен час від часу відвідував Україну. У 2014-го повідомив, що США обговорюють можливість надати Україні летальну зброю, щоб підтримати її у конфлікті з Росією. А за рік — у березні — Блінкен приїхав в Україну. Тоді він підкреслив необхідність дотримання єдиних правил на міжнародній арені, які «тепер під загрозою через російську агресію в Україні» та наполягав, що не можна змінювати кордони силою.

Під час візиту 2015-го Блінкен говорив і про реформи в Україні. Це — боротьба з корупцією, децентралізація влади, налагодження співпраці з МВФ.

«Україна зробила надзвичайні кроки за минулі півтора року: посеред конфлікту, посеред агресії, для того, щоб рухатися уперед. Робота ще не завершена, але вона дуже важлива. Це, звичайно, підписання асоціації з Євросоюзом, досягнення вільних чесних виборів, початок глибоких і всебічних економічних і політичних реформ, включно з законами для підвищення прозорості державних закупівель, зменшення урядової неефективності та корупції, очищення українського енергетичного сектору, створення більш прозорої банківської системи та залучення іноземних інвесторів для створення нового антикорупційного агентства», — заявив він тоді під час пресконференції у Києві.

Блінкен неодноразово коментував політику Росії щодо України та заявляв про пряму причетність Москви до подій на Донбасі.

«Я абсолютно переконаний, що російські дії в Україні – стратегічна поразка для майбутнього Росії. Так, ви можете сказати, що Росія, в лапках, виграла Крим. Але захопивши Крим, Росія втратила Україну. Україна більш об’єднана і орієнтована на Захід, ніж будь-коли», — наголошував Блінкен.

Читайте також: Ентоні Блінкен, який стане Держсекретарем США, виступав за надання летальної зброї України​.

Джерело: suspilne.media