Учасник російсько-української війни з Волині бере участь у виставці художників-ветеранів у Києві - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
Учасник російсько-української війни з Волині бере участь у виставці художників-ветеранів у Києві

Павло Юрчук.

Фото БУГ.

Учасник російсько-української війни з Волині бере участь у виставці художників-ветеранів у Києві

З 3-го по 8-ме грудня у місті Київ проходитиме виставка хенд-мейд «Творчі студії майстрів-ветеранів», ініційована Спілкою Учасників, Ветеранів, Інвалідів АТО та бойових дій. Там свої роботи презентує і художник та учасник АТО з Володимира-Волинського Павло Юрчук

Про участь у виставці майстра графіки та живопису Павла Юрчука інформує БУГ з посиланням на Спілку Учасників, Ветеранів, Інвалідів АТО та бойових дій.

 

 Для Павла Юрчука слово «війна» має конкретну форму, звук і запах. На фронт він потрапив у числі перших, в 2014-му році. Воював у лавах 51-ї ОМБР. У серпні отримав поранення внаслідок підриву військового авто на протитанковій міні, далі – непростий шлях лікування, реабілітація. У процесі власного відновлення проводив заняття з арт-терапії для поранених в АТО побратимів.

Лише 2018-го року взявся переносити пережите на полотно – і створив серію картин, які митець доповнює інсталяціями і колажами, вражають експресивністю.

Творчість художника розділила війна. До воєнної теми художник не торкався чотири роки. Лише 2018-го року взявся переносити пережите на полотно – і створив серію картин, які митець доповнює інсталяціями і колажами, вражають експресивністю. Павло любить експериментувати з жанрами, техніками і формами.

«Життя продовжується, − запевняє художник. – Нині я реалізував себе як батько, художник та вчитель, адже проводжу заняття у дитячій художній школі Володимир-Волинського для малюків, серед яких чимало дітей учасників АТО.

А ще моя донька у свої два роки вже впевнено тримає палітру, фарби та пензлі – вона навіть є співавтором кількох моїх робіт».

Павло Юрчук малював з дитинства. Викладав у Володимир-Волинській дитячій художній школі імені Рокицького. Брав участь у колективних виставках з 2009-го року, є постійним учасником групових мистецьких проектів у Володимир-Волинському, Нововолинську, Луцьку.

Презентація авторських картин художника вже відбулися у Володимирі-Волинському, Луцьку, Ковелі, Нововолинську та Мукачеві.

«А вже з 3-го грудня роботи будуть представлені і на нашій виставці, у Києві. Виставка триватиме 3-8 грудня, щодня з 11:00 до 17:00 за адресою: місто Київ, Музейний провулок, 6 (3-й поверх, Центр реадаптації та реабілітації «Ярміз»). Відвідування виставки та серії супутніх заходів – безкоштовне», – йдеться в дописі.

Організатором виставки є ГО «СУВІАТО» - Спілка Учасників, Ветеранів, Інвалідів АТО та бойових дій за фінансової підтримки Печерської РДА.

Нагадаємо, на початку вересня роботи художника Павла Юрчука з Володимира потрапили на шпальти англомовного каталогу. Також Павло Юрчук є автором муралу з портретом Стуса, який нещодавно з’явився у Володимирі.

Читайте У Володимирі-Волинському з'явився мурал із зображенням Стуса.

Джерело: БУГ.