Курси НБУ $ 36.57 € 37.75
Яку соцдопомогу можна отримати на самоізоляції

Соцдопомога на самоізоляції.

Фото ілюстративне.

Яку соцдопомогу можна отримати на самоізоляції

Хто і як може отримати цю допомогу

Отримати соціальну допомогу через тимчасову непрацездатність можуть офіційно працевлаштовані українці, які перебувають на самоізоляції через COVID-19. А також ті, хто мають підтверджений контакт із хворим або після подорожі за кордон.  Також це стосується осіб, які перебували в закладах охорони здоров'я.

Про це повідомляють на сторінці Міністерства юстиції України у фейсбуці.

У Мін'юсті пояснили, що застрахованим особам надається допомога з тимчасової непрацездатності у формі 50% середньої заробітної плати (доходу), незалежно від страхового стажу. Водночас медики в таких випадках можуть отримати 100% середньої зарплати.

Перші 5 днів непрацездатності оплачують шляхом коштів роботодавця, далі – Фондом соціального страхування.

У серпні 2020 року Фонд соціального страхування відзвітував, що українцям на самоізоляції з початку пандемії вже виплатили 13 мільйонів гривень.

Якщо захворіла дитина до 14 років, то листок непрацездатності отримує один з батьків, хто працює. Тоді Фонд соцстрахування оплачує такий листок, починаючи з першого дня хвороби, але не більше 14 календарних днів. Але якщо дитина перебуває на стаціонарному лікуванні, тимчасового обмеження немає.

Якщо тимчасова непрацездатність застрахованої особи викликана карантином, накладеним органами санітарно-епідеміологічної служби, фінансова допомога шляхом Фонду соціального страхування України надається з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини,
– зазначили у публікації.

Як повідомляє 24 канал, у серпні 2020 року Фонд соціального страхування відзвітував, що українцям на самоізоляції з початку пандемії вже виплатили 13 мільйонів гривень.

 

Джерело: Міністерство юстиції України
Telegram Channel