У чоловіків вищий ризик померти від коронавірусу, ніж у жінок - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.91 € 31.95
У чоловіків вищий ризик померти від коронавірусу, ніж у жінок

Ризик смерті від COVID-19 в чоловіків в 1,39 рази вищий, ніж у жінок.

Фото Укрінформ.

У чоловіків вищий ризик померти від коронавірусу, ніж у жінок

Пацієнти-чоловіки з коронавірусом мають більший ризик потрапити у відділення інтенсивної терапії і померти, ніж пацієнти-жінки. Такі дані дослідження міжнародної команди вчених

Чоловіки з коронавірусом майже втричі частіше потрапляють у відділення інтенсивної терапії і мають вищі ризики померти. Про це пише британська The Daily Mail, інформує Газета по-українськи.

Команда з Університетського коледжу Лондона і Університету Кейптауна провела масштабне дослідження, результати якого показують деякі відмінності перебігу хвороби між статями.

Чоловіки в 2,84 рази частіше потребують складного лікування.

Задля аналізу, опублікованого в журналі Nature, команда вивчила 92 дослідження з усього світу в період з 1 січня по 1 червня цього року. До нього увійшли понад 3,1 млн підтверджених випадків зараження коронавірусом з 46 країн і 44 штатів США. Приблизно 1,57 млн пацієнтів були жінки і 1,53 млн - чоловіки. Дослідники кажуть, що у чоловіків і жінок приблизно однакові ризики заразитися COVID-19. Однак різниця стосується тих, хто серйозно захворів.

У відділення інтенсивної терапії потрапили понад 12 тис. пацієнтів - 8 тис. чоловіків і 4 тис. жінок. Це означає, що чоловіки в 2,84 рази частіше потребують складного лікування. Наприклад, штучної вентиляції легень чи додаткового кисню. Серед понад 200 тис. загиблих близько 120 тис. - чоловіки і 91 тис. жінки. Ризик смерті від COVID-19 в чоловіків в 1,39 рази вищий, ніж у жінок. У світі на чоловіків припадає близько 60% смертей від COVID-19.

Учені вважають, що це пов'язано з тим, що жіночі тіла мають сильнішу імунну відповідь проти COVID-19, ніж чоловічі. Попередні дослідження теж показали, що у жінок вищий рівень типів клітин імунної системи, які борються з вірусами і вбивають їх. Крім того, жіночі тіла виробляють вищі рівні імуноглобулінів, антитіл, які природним чином виробляє імунна система організму. Більш того, виявлено, що в жінок більше інтерферону 1 типу, білка імунної системи, який важливий на ранніх стадіях хвороби.