У Луцьку під час ремонту викопали унікальну трилінку: роботи припинили - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.91 € 31.95
У Луцьку під час ремонту викопали унікальну трилінку: роботи припинили

Роботи призупинили.

Фото Суспільного.

У Луцьку під час ремонту викопали унікальну трилінку: роботи припинили

У центрі міста виявили артефакт

У центрі Луцька припинили земельні роботи, де під шаром асфальту знайшли трилінку.

Про це розповів Суспільному заступник директора державного історико-культурного заповідника в Луцьку Віктор Баюк.

Земельні роботи на вулиці Сенаторки Левчанівської тривають вже другий тиждень. Про історичну знахідку під дорожнім покриттям стало відомо лише 11 грудня.

Земельні роботи проводять працівники «Волиньобленерго». Вони замінюють лінії електропередач, каже представник підрядника Андрій Пилипчук. З його слів, дозвіл на роботи є.

Історики ж наполягають, роботи мали б припинитися після виявлення артефактів.

Історики ж наполягають, роботи мали б припинитися після виявлення артефактів. «Дуже легко візуально видно культурний шар не пісок з радянського часу, а чорна земля, - спресований за століття ґрунт, який накопичує історичні артефакти, видно він порушений, археологічний нагляд сюди не покликали», - каже начальник відділу охорони культурної спадщини Луцькради Олександр Котис.

На думку археолога Віктора Баюка, продовжувати земельні роботи на цій дорозі можливо лише із подальшим археологічним наглядом. На місці робіт склали акт обстеження. Після цього роботи припинили.

 

Джерело: Суспільне. Волинь.