Епіфаній пояснив, чому ПЦУ наполягала, щоб на ялинці була зірка, а не капелюх - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.86 € 31.70
Епіфаній пояснив, чому ПЦУ наполягала, щоб на ялинці була зірка, а не капелюх

Капелюха змінили на зірку.

Фото Радіо Свобода.

Епіфаній пояснив, чому ПЦУ наполягала, щоб на ялинці була зірка, а не капелюх

Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній пояснив, чому церква наполягала на тому, щоб на ялинці на Софійській площі була традиційна зірка, а не пропонований організаторами казковий капелюх.

Нагадаємо, у Києві на головній ялинці на Софіївській площі 17 грудня з'явилась зірка. Вона замінила чаклунський капелюх, який викликав роздратування у представників церкви та певної частини суспільства. Організатори святкувань вирішили, що традиційна прикраса стане компромісним рішенням.

«Перед древньою Софією запалюють новорічну ялинку. І традиційно, що кожного року на верхівці розміщували зірку, яка символізує ніби Віфлеємську зірку. Світло миру, яке приходить у світ. А в цьому році суспільство побачило інший символ, не традиційний символ. І ми як церква вже відреагували тоді, коли побачили, що у суспільстві назріли суперечки. І такі суперечки досить вагомі. І тому ми як церква змушені були висловити свою чітку позицію, що потрібно дотримуватися традицій, а якщо хтось бажає змінити ці традиції, то, будь ласка, напередодні треба було влаштувати якесь обговорення всенародне, чи хоча би на рівні міста Києва. Цього не було», – сказав митрополит в інтерв’ю Радіо Свобода.

Після критики проєкт Folk Ukraine, що виступає організатором цьогорічного святкового містечка, вирішив замінити капелюх, який раніше мав бути на верхівці ялинки, на зірку

Він висловив задоволення тим, що «організатори відразу зрозуміли свою помилку і відреагували, змінили».

«І сьогодні ми будемо бачити, що ялинка буде засвічена, і на ялинці буде все ж таки традиційна зірка, яка символізує Віфлеємське світло», – наголосив предстоятель ПЦУ.

 

Ялинку в Києві відкриють 19 грудня о 19:00. Після критики проєкт Folk Ukraine, що виступає організатором цьогорічного святкового містечка, вирішив замінити капелюх, який раніше мав бути на верхівці ялинки, на зірку.

 

 

 

Джерело: Радіо Свобода