Курси НБУ $ 29.25 € 30.58
Володимир В’ятрович: «Слуги народу» знову атакують українську мову

Народний депутат наголошує, що безглуздому проекту закону про мову від депутатів Зеленського місце на смітнику.

Фото ЄС.

Володимир В’ятрович: «Слуги народу» знову атакують українську мову

Народні депутати з фракції «Слуга народу» зареєстрували законопроект, яким вони хочуть зробити порушення чинного закону про державну мову безкарним. Про це повідомив народний депутат від «Європейської Солідарності» Володимир В’ятрович на своїй сторінці в мережі Facebook

«Слуги народу» вирішили піти в «послєдній і рєшитєльний бой» проти закону про державну мову – зареєстрували в парламенті законопроект №4528. Перелік авторів красномовний – Бужанський, Дубінський, Шевченко, Гетманцев, Брагар, Качура – загалом 28 діячів, яким не дає спокою право громадян на отримання послуг українською мовою у власній державі», – написав він. 

Текст ще не оприлюднено, але судячи з назви і з бурхливої̈ агітації, яку Бужанський упродовж останніх днів проводив серед однопартійців, ідея полягає в тому, щоб зробити порушення закону про мову безкарними.

«Текст ще не оприлюднено, але судячи з назви і з бурхливої̈ агітації, яку Бужанський упродовж останніх днів проводив серед однопартійців, ідея полягає в тому, щоб зробити порушення закону про мову безкарними. За чинним законом про мову з 16 січня 2021 року послуги в Україні мають надаватися українською. Закон не забороняє обслуговувати іншою мовою тих, кому це зручніше, дублювати будь-якими іншими мовами україномовну інформацію (меню, каталоги тощо)», – зауважив народний депутат.   

«Однак якщо громадянину відмовилися надавати послуги українською, він може звернутися до Уповноваженого з захисту державної мови. І якщо факт порушення підтвердиться – порушник отримає попередження і має за 30 днів його усунути. Якщо протягом року буде доведено факт повторного порушення, на такого порушника чекає штраф», – додав Володимир В’ятрович.

Народний депутат наголошує, що безглуздому проекту закону про мову від депутатів Зеленського місце на смітнику.

«Їхня ідея проста як двері – хай в законі про мову буде написано що завгодно. Головне, щоб будь-який українофоб міг цей закон порушувати абсолютно безкарно. Сподіваюся, у профільного комітету і керівництва Верховної Ради вистачить здорового глузду не збурювати цим трешем парламент і суспільство, а відправити його на смітник до решти подібних шедеврів», – резюмував представник «Європейської Солідарності».

Джерело: ЄС.
Telegram Channel