В Україні подорожчають сигарети: скільки коштуватиме пачка в 2021-му - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.27 € 32.60
В Україні подорожчають сигарети: скільки коштуватиме пачка в 2021-му

Заплановано змінити і вигляд упаковки цигарок: на них розмістять фотографії запалених зубів, уражених органів тощо.

Фото Pixabay.

В Україні подорожчають сигарети: скільки коштуватиме пачка в 2021-му

Дешеві вітчизняні цигарки в грудні 2021-го вартуватимуть на 7,9 грн більше, середньої якості – на 8,9 грн дорожче, а преміум – на 12 грн

Якщо ви курите відносно дорогі цигарки й пачки вистачає вам на два дні, у грудні 2021-го вам доведеться за місяць платити на 180 грн більше, ніж зараз.

Головний противник такого подорожчання – тютюнові виробники. Їхній аргумент: чим вищі ціни, тим більша тінь. І хоча обсяг тіньового обігу повинні скорочувати правоохоронні та наглядові структури, спокуса не платити акцизи після їх підвищення справді зростає.

Отже, згідно з оцінками видання OBOZREVATEL, з урахуванням підвищення акцизу на 20% і тенденції цього року у 2021-му цигарки коштуватимуть:

  • пачка українських цигарок – 49,4 грн;
  • пачка цигарок медіум-класу – 57,8 грн;
  • пачка цигарок преміум-класу – 66,8 грн.

Згідно з даними статистики, цигарки з фільтром місцевого виробництва коштують у середньому 41,5 грн, медіум-клас – 48,9 грн, а преміум – 54,7 грн за пачку.

Головний противник такого подорожчання – тютюнові виробники. Їхній аргумент: чим вищі ціни, тим більша тінь. І хоча обсяг тіньового обігу повинні скорочувати правоохоронні та наглядові структури, спокуса не платити акцизи після їх підвищення справді зростає. І єдиний вихід у цій ситуації – посилювати контроль.

Читайте також: Як зберегти здоров’я легень: ефективні та практичні поради сімейної лікарки.

В Україні також можуть заборонити сигарети з ароматизаторами та різними смаками, а тютюнові вироби продавати тільки клієнтам віком від 21 року.

Відповідні нововведення передбачено законопроєктом №2813, який може стати законом уже в 2021-му..