У Рівному помер останній учасник бою під Гурбами - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.19 € 32.29
У Рівному помер останній учасник бою під Гурбами

Рівняни попрощалися з повстанцем.

Фото: Радіо ТРЕК.

У Рівному помер останній учасник бою під Гурбами

Василь Кирилюк пішов з життя на 97 році життя

Василь Маркович Кирилюк (позивний «Ясен») брав участь у боях під Гурбами, що на Здолбунівщи

 

 Воїн народився 28 листопада 1924 року у с. Дермань Друга, що на Здолбунівщині. Закінчив польську семирічну школу в 1939 році, в 1941 році – два класи гімназії.

Відмовившись їхати на роботу до Німеччини, 1942 року перейшов на нелегальне становище в ОУН, до юнацької сітки, котра займалась пошкодженням німецьких телефонних мереж, розвідкою та зв'язком між підрозділами.

В 1943 році був залучений до розвідки УПА, його тереном був південь Рівненщини та Шумський район Тернопілля.

 

 Був арештований в 1944 році. В грудні того ж року, разом з іншими в'язнями, був висланий до таборів Сибіру. Покарання відбував в концтаборах Воркути та Печори.

Того ж року рідного брата та родичів Василя закатували енкаведисти, господарство – пограбували та спалили, родину ж, без суду та слідства, депортували.

В грудні того ж року, разом з іншими в'язнями, був висланий до таборів Сибіру.

В 1949 році, після відбуття покарання йому було дозволено повернутись на Рівненщину. Отримав середню освіту у вечірній школі Здолбунова, з 1953 по 1958 рік навчався в Одеському технологічному інституті на факультеті механіки, 1973 року заочно закінчив Московський інститут харчової промисловості. Від 1971 року працював на підприємствах харчової промисловості Рівного та області.

Читайте такожЧому рівненські монахи не розголошують секрету виготовлення дивовижних сирів

У часи незалежності України став Рівненської обласної організації «Братства вояків УПА» ім. Романа Шухевича. Був активним учасником масових заходів із вшанування подвигів упівців.

 

 25 липня 2013 року Рівненська міська рада ухвалила рішення про присвоєння пану Кирилюку відзнаки «За заслуги перед містом» І ступеня.

Джерело: Радіо ТРЕК