Будуть конфлікти: бізнес закликав Кабмін, поки не пізно, переглянути умови січневого локдауну - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.27 € 32.60
Будуть конфлікти: бізнес закликав Кабмін, поки не пізно, переглянути умови січневого локдауну

Логдаун наближається.

Фото BBC.com

Будуть конфлікти: бізнес закликав Кабмін, поки не пізно, переглянути умови січневого локдауну

Рішення уряду передбачає, що навіть у супермаркетах буде заборонено продавати значну частину товарів повсякденного попиту. Бізнес попереджає про негативні наслідки

Американська торговельна палата закликає Кабінет міністрів переглянути текст постанови № 1236 про встановлення карантину та запровадження обмежувальних заходів з 8 по 25 січня, оскільки у нинішньому вигляді воно не лише обмежує права споживачів, але й призведе до конфліктних ситуацій у магазинах.

Як сказано у зверненні Палати, рішення Кабміну забороняє торгівлю будь-якими товарами, окрім продуктів харчування, лікарських засобів та виробів медичного призначення, засобів гігієни та зв’язку, а також кормів, ветеринарних препаратів, насіння, засобів захисту рослин. Будь-які інші товари можна буде замовити лише з адресною доставкою.

Палата звертає увагу на те, що мова йде не лише про повне закриття спеціалізованих магазинів.

 

«З 8 січня навіть в супермаркетах буде заборонено продавати значну частину товарів повсякденного вжитку: побутову хімію та інструменти, одяг, пресу, лампочки, батарейки, дитячі товари для навчання», — сказано у зверненні.
 

У Палаті зазначили, що для обмеження доступу відвідувачів до заборонених для реалізації товарів, згідно з рішенням уряду, супермаркети будуть вимушені закривати окремі відділи або забороняти продаж таких товарів безпосередньо при розрахунку на касі.

На думку компаній-членів Палати, таке рішення не лише є прямим обмеженням прав споживачів у придбанні необхідної продукції, але й потенційно призводитиме до виникнення конфліктних ситуацій в магазинах.

Щоб попередити негативні наслідки, як для суб'єктів господарювання, так і для споживачів, протягом грудня Палата неодноразово зверталася до Кабміну з проханням переглянути текст постанови № 1236.

«Пропонована бізнес-спільнотою редакція дозволяє роботу суб'єктів господарювання, які продають товари на торговельних площах, не менш як 60% яких призначено для торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутової хімії, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів», — сказано у зверненні Палати.


 

Джерело: Новое время