Хвороба «молодшає»: інкубаційний період COVID-19 в Україні скорочується до 7-8 днів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.19 € 32.29
Хвороба «молодшає»: інкубаційний період COVID-19 в Україні скорочується до 7-8 днів

Дотримуйтеся карантинних обмежень!

Фото Pixabay.

Хвороба «молодшає»: інкубаційний період COVID-19 в Україні скорочується до 7-8 днів

Перед впровадженням в Україні загальнонаціонального посиленого карантину президент Володимир Зеленський провів планову селекторну нараду за участю урядовців, керівників силових відомств

Епідеміологи констатують скорочення інкубаційного періоду COVID-19 в Україні до 7-8 днів, а також збільшення кількості хворих молодого віку.

Як повідомляє прес-служба Офісу президента, перед впровадженням в Україні загальнонаціонального посиленого карантину президент Володимир Зеленський провів планову селекторну нараду за участю урядовців, керівників силових відомств.

Читайте також: В Україні через коронавірус померло 83 людини, захворіли – 5676, на Волині +107.

Учасники заходу обговорили, які саме кроки здійснюватиме уряд, які обмеження і в який час діятимуть у країні.

Люди, які працюють у стратегічній інфраструктурі, повинні мати місце, де залишати дітей.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що вже третій день поспіль в країні спостерігається тенденція до зростання кількості хворих.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов додав, що світовий досвід показує: у країнах, де не діяв жорсткий карантин під час різдвяних і новорічних канікул, відбувається зростання кількості хворих упродовж 14 днів, оскільки на свята населення активно переміщується. Він також зауважив, що епідеміологи констатують скорочення інкубаційного періоду коронавірусної хвороби в Україні до 7-8 днів і «молодшання» хвороби.

Очільник МОЗ також нагадав про сезонне зростання кількості хворих на грип узимку.

«Впроваджуючи від завтра більш жорсткий карантин, ми уникнемо великого зростання хворих як на коронавірус, так і на звичайний сезонний грип. Таким чином зменшимо й навантаження на лікарні, адже одні й ті самі заклади лікують хворих на кожну з цих недуг», – сказав Степанов.

Шмигаль нагадав, що під час посиленого карантину працюватиме громадський транспорт, стратегічні підприємства, дитячі садочки.

«Люди, які працюють у стратегічній інфраструктурі, повинні мати місце, де залишати дітей. Водночас діток у садочках значно менше, ніж у інших закладах освіти. Відсоток малечі, що хворіє, становить 1,6%, тому садочки, скоріше, вирішують проблему, а не створюють її. І до цього прагне світова практика», – сказав він.

Президент переконався, що працюватиме інфраструктура, яка має критичне значення, магазини, що продають продукти харчування, засоби гігієни та побутову хімію. І хоч розважальна інфраструктура та святкові ярмарки будуть закриті, кафе та ресторани працюватимуть за послугою «із собою». МАФи й кіоски, які розташовані на відстані та не створюватимуть скупчення людей, теж зможуть надавати свої послуги.

«Цей карантин пом’якшений і не такий жорсткий, як весняний локдаун. Він також більш лояльний у порівнянні з тими заходами, що впроваджуються в інших країнах. Однак ми збиваємо одразу хвилю зростання кількості хворих після новорічних свят і паралельно прискорюємо отримання якісної зареєстрованої вакцини, схваленої ВООЗ», – сказав Зеленський.