Курси НБУ $ 29.25 € 30.53
Марина Порошенко закликала владу повернути належне фінансування культурних проєктів

Пані Марина взяла участь в авторській програмі Юлії Литвиненко  «Люди великого міста».

Фото eurosolidarity.org.

Марина Порошенко закликала владу повернути належне фінансування культурних проєктів

Політик розповіла, що за період її керівництва Українським культурним фондом українськими митцям вдалося реалізувати близько 700 ініціатив

Суттєве недофінансування культурних проєктів не дозволяє Україні рухатися вперед. У цьому переконана голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Київради, депутат «Європейської Солідарності»  Марина Порошенко.

В авторській програмі Юлії Литвиненко  «Люди великого міста» на телеканалі Kyiv.Live вона заявила, що наразі фінансування сфери культури суттєво скорочене – зауважує Марина Порошенко.

Українці змогли побачити, що з’явилося культурне життя в Україні. По всіх регіонах – ці проекти відбувалися в різних містах України.

«Безумовно, проеєт Українського культурного фонду – це моя особиста гордість. Три роки тому він був створений за найкращими європейськими зразками. І працює за сучасними принципами прозорості, незаангажованості, підтримки культури і мистецтва в Україні. Він дійсно надихнув нашу творчу спільноту на те, що вона можливо вперше відчула, що Україні потрібен культурний мистецький продукт, що держава дійсно дбає про нашу творчу еліту», – згадує Марина Порошенко.

«Українці змогли побачити, що з’явилося культурне життя в Україні. По всіх регіонах – ці проекти відбувалися в різних містах України», – нагадала політик.

«Станом на кінець бюджетного 2020 року, на жаль, реалізується два бюджетних проєкти. Це безпосередньо основна програма з підтримки культурних і мистецьких проектів, яка на сьогоднішній день недофінансована майже на 40%. Друга програма – це інституційна підтримка в культурній галузі. І вона недофінансована на 60%», – зауважує Марина Порошенко.

«Я дуже сподіваюся, що такий підхід щодо підтримки культури, культурної спадщини буде переглянутий. Кожна країна повинна підтримувати свою культуру. Це те, що нас ідентифікує. Це те, що дає нам підстави пишатися нашою країною, нашими культурними, творчими надбаннями. Без цього нам не можна рухатися вперед, формувати національну гордість за нашу державу», – переконана Марина Порошенко.

Наші музиканти, якими ми так пишаємося, дуже фахові, талановиті, але вони не мають майданчиків, де реалізовувати свій талант всередині країни.

Вона також нагадала, що масштабні культурні ідеї реалізовані завдяки меценатству Фонду Порошенка і компанії Рошен. «Ми і раніше реалізовували власноруч багато проєктів по всій країні. Тобто вони мали всеукраїнський масштаб. Я думаю, що всі українці знають ці ініціативи. Це і світло-музичний фонтан Рошен, і Черкаський зоопарк, і Театр на Подолі. Цієї осені ми вже презентували новий проєкт – це нова концертна зала, концерт-хол Рошен, який буде будуватися за  всіма сучасними вимогами – і світовими, і європейськими», – розповідає Марина Порошенко.

Нагадаємо, Фонд Порошенка та «Солідарна молодь» передали дітям 1000 Свято-боксів.

«Ми разом з корпорацією Рошен ставимо перед собою амбітні плани побудувати його за п’ять років. У 2025 році його відкрити. Наші музиканти, якими ми так пишаємося, дуже фахові, талановиті, але вони не мають майданчиків, де реалізовувати свій талант всередині країни. Коли з’явиться такий майданчик у нас у Києві,  ми зможемо запрошувати і своїх музикантів, і світових зірок класичної музики. Щоб вони приїжджали і змогли показати на сучасному обладнанні, в сучасних залах своє мистецтво», – пояснює Марина Порошенко.

Telegram Channel