Підвищення тарифів: «Європейська Солідарність» вимагає негайно збільшити в бюджеті видатки на субсидії - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.19 € 32.29
Підвищення тарифів: «Європейська Солідарність» вимагає негайно збільшити в бюджеті видатки на субсидії

Порівняно з 2018 роком обсяг субсидій зменшився майже удвічі, його урізали з 71-го млрд грн до 36 з половиною млрд грн.  

Фото УП.

Підвищення тарифів: «Європейська Солідарність» вимагає негайно збільшити в бюджеті видатки на субсидії

«Європейська Солідарність» вимагає негайно збільшити видатки на субсидії, передбачені в бюджеті на 2021 рік, у зв’язку з невмотивованим підвищенням цін на газ

За іронією долі точнісінько рік тому Зеленський пообіцяв зменшити тарифи вдвічі, натомість їх підвищив. Як справжній господар свого слова, «сам дав – сам забрав». В той же час уряд Зеленського скоротив видатки на субсидії, які є дієвим механізмом соціального захисту незаможних громадян від ринкових тарифів. Порівняно з 2018 роком обсяг субсидій зменшився майже удвічі. Його урізали з 71-го млрд грн до 36 з половиною млрд грн.  

Доходи громадян він  обвалив своєю бездарною економічною політикою, а тарифи – підвищив явно в інтересах відомого газовидобувача і вигодонабувача Коломойського. 

Видатки на субсидії можуть падати лише у двох випадках: або при зниженні цін на енергоносії, або при зростанні доходів громадян. У Зеленського все з точністю до навпаки. Доходи громадян він  обвалив своєю бездарною економічною політикою, а тарифи – підвищив явно в інтересах відомого газовидобувача і вигодонабувача Коломойського. 

Читайте також Порошенко подякував американським експертам за підтримку генерала Назарова: загиблих на борту Іл-76 убив Путін

Перше, що ми вимагаємо зробити у цій ситуації – збільшити видатки на субсидії та ухвалити відповідні зміни до Державного бюджету вже на першому в цьому році засіданні Верховної Ради. 

Дуже складна тарифна реформа 2014-17 років,  яку впроваджували уряди Яценюка та Гройсмана, була частиною боротьби за енергетичну незалежність від Росії, і ми важкою ціною «зіскочили» з російської газової голки. 

У «Європейській Солідарності» не виключають, що теперішнє невмотивоване підвищення ціни на газ є частиною багатоходівки, в якій російська агентура спробує повернути Україну в енергетичну кабалу до Москви. Недарма п’ята колона вже домовляється про нібито знижку на нібито дешевий російський газ. Досвід вчить: це закінчується ще гірше, ніж дешевий сир у мишоловці – російськими танками на вулицях українських міст.

Джерело: ЄС.