Сьогодні підприємців штрафуватимуть за людей без масок: за що буде покарання і на яку суму - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.19 € 32.29
Сьогодні підприємців штрафуватимуть за людей без масок: за що буде покарання і на яку суму

За що можуть вписати штраф?

Фото УНІАН.

Сьогодні підприємців штрафуватимуть за людей без масок: за що буде покарання і на яку суму

Штраф також загрожує і працівникам підприємств та фізичній особі – підприємцю в разі неносіння ними масок

Від сьогодні, 14 січня, українських підприємців штрафуватимуть за допуск людей без масок у будівлі й транспорт.

Чому бізнес штрафуватимуть за відвідувачів без масок

У грудні 2020 року Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Ним передбачено накладення штрафів на підприємств, підприємців, установ, організацій, які порушили санітарне законодавство.

Напередодні закон був опублікований у парламентській газеті «Голос України», а сьогодні він набув чинності.

Неносіння масок: кого та за що штрафуватимуть

Згідно із законом, штрафом каратимуть фізичних осіб – підприємців за допуск особи у громадські будинки, споруди, де здійснюється обслуговування населення, та громадський транспорт у період дії карантину без надітого засобу індивідуального захисту. Йдеться про респіратори або захисні маски, що закривають ніс та рот, у тому числі й виготовлені самостійно.

Їм же загрожує штраф за відсутність попередження, донесеного в будь-якій формі та у будь-який спосіб, про необхідність надіти захисну маску та/або за відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без надітих засобів індивідуального захисту (усне зауваження про необхідність надіти маску, припинення обслуговування, виклик представника поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення).

Крім того, передбачено штрафи у період дії карантину за неносіння маски працівниками суб’єктів господарювання або безпосередньо фізичною особою – підприємцем.

Нагадаємо, на Волині поліція перевіряє, чи люди закривають маскою ніс і рот

Штрафи для підприємців за відвідувачів без масок – суми

Підприємство, установа, організація, громадянин – суб’єкт господарської діяльності повинні будуть сплатити штраф у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто на суму від 3400 до 5100 гривень.

Такий же самий штраф передбачено і за обслуговування споживачів без надітих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

 

Джерело: УНІАН