У монастирі на Рівненщині кожна з шести корів щодня дає по три відра молока - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.84 € 31.89
У монастирі на Рівненщині кожна з шести корів щодня дає по три відра молока

У хороших людей і худоба добре доїться...

Ілюстративне фото: milkua.info

У монастирі на Рівненщині кожна з шести корів щодня дає по три відра молока

Монахи годують корівок сіном, жомом і зерном

У Гурбинському Свято-Воскресенському чоловічому монастирі на Рівненщині, де живуть 10 ченців, утримують шість корів.

Обов'язки з догляду за худобою братія монастиря між собою розділила. Хтось пасе корів, хтось доїть, а от технологію сироваріння грузинського монаха поручили освоювати отцю Луці.

Раціон корів складається суто із сіна з додаванням жому та зерна. Влітку — випас. За таких умов корова дає до 30 л молока в день, а з 6-ти корів відповідно виходить 180 л.

Раціон корів складається суто із сіна з додаванням жому та зерна. Влітку — випас. За таких умов корова дає до 30 л молока в день, а з 6-ти корів відповідно виходить 180 л. Доять корів вітчизняним апаратом «Імпульс», який подарували меценати монастиря.

При монастирі утримують не лише корів, а й свиней та биків, яких відгодовують та здають на забій. З цього і утримуються.

Щоб прогодувати таке господарство, ченці обробляють 20 га землі, мають свою сільгосптехніку та теплицю.

«Техніка у нас своя: 2 трактори та сівалки, борона, плуг та культиватор. Була ще вантажна машина, але її продали і купили автобус для підвозу людей на службу, — розповідає настоятель монастиря. — Сіємо пшеницю, овес та ячмінь. Нічого не обробляємо хімією, адже мелемо пшеницю і печемо собі хліб. У якості добрива маємо гній», — розповів AgroPortal.ua настоятель Гурбинського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря отець Онуфрій.

В планах у ченців — власна пасіка. Уже сьогодні є готових 14 вуликів, у процесі розробки —вулик-дуплянка. Тут мріють про те, щоб прихожани монастиря змогли не просто приїжджати на службу, а й посмакувати свіжими екологічно чистими продуктами.