Митрополит ПЦУ: «І вони, і ми є «благодатними», але ми – канонічні, а вони – ні» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.86 € 31.70
Митрополит ПЦУ: «І вони, і ми є «благодатними», але ми – канонічні, а вони – ні»

У Православній церкві України не називають священників з Московського патріархату розкольниками.

Фото Pixnio.

Митрополит ПЦУ: «І вони, і ми є «благодатними», але ми – канонічні, а вони – ні»

На сьогоднішній час в Україні вже немає такого явища, як розкол

Про це заявив в інтерв’ю РІСУ митрополит Вінницький і Барський Симеон, який залишив РПЦ в Україні (УПЦ МП) і приєднався до помісної Української Церкви під час Об’єднавчого Собору 15 грудня 2018 року, передає «Релігійна правда».

«Є автокефальна Православна Церква і є Московський Патріархат в Україні. Все. Дві благодатні структури в Україні», – сказав архієрей.

Але по документах виходить, що ми є Церквою, якій Константинополь дав автокефалію, а вони, по суті, є єпископами Вселенського Патріархату, які не послухали свого Предстоятеля.

Водночас він зауважив, що ця ситуація виглядає дивною. Адже митрополит Онуфрій і інші архиєреї, які вважаються вже не єпископами «Київським», «Вінницьким» тощо, а «архиєреями МП в Києві, Вінниці…», розповідають усім, що архієреї ПЦУ «стамбульські», а не автокефальні.

Читайте також: Гріхів в ополонці на Водохреще змити не вдасться, – архієпископ Євстратій.

«Але по документах виходить, що ми є Церквою, якій Константинополь дав автокефалію, а вони, по суті, є єпископами Вселенського Патріархату, які не послухали свого Предстоятеля, і таким чином, за документом від 11 жовтня 2018 року, вони є архиєреями Вселенського Патріархату, а ми є автокефальною Церквою», – пояснив владика Симеон.

«Тепер можна сказати, що і вони, і ми є «благодатними», але ми – канонічні, а вони – ні», – наголосив митрополит.