Вчені оцінили вплив морозів на майбутній урожай - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
Вчені оцінили вплив морозів на майбутній урожай

Снігу на морози має вистачити.

Фото Agronews.by.

Вчені оцінили вплив морозів на майбутній урожай

На сьогодні стан озимих хороший

Вчені Національної академії аграрних наук України оцінюють стан озимих зернових як добрий та задовільний, проте відзначають, що в умовах недостатнього снігового покриву і довготривалих морозів існує ризик для життєздатності рослин озимих культур, інформує сайт «Дзеркала тижня».

«За спостереженнями вчених, пошкодження і загибель озимих посівів від вимерзання відбуваються в тих випадках, коли протягом трьох декад сніговий покрив не досягає оптимальної висоти при певних температурних умовах. Наприклад, при температурі повітря на рівні -10 ° С висота снігового покриву повинна становити не менше 7 см, при температурі -15 ° С - 14 см; при температурі -20 ° С - 20 см. Важить також стан снігового покриву. В даний час на поверхні грунту сніг насичений вологою і є промерзлим, щільним і має високу прохідність; верхній шар снігу випав при мінусовій температурі, пухкий і має більш високі теплоізоляційні властивості. Крім того, триває снігопад, і висота снігового покриву зростає», - уточнили в НААН.

На думку вчених станом на 13 січня рівень цукрів у вузлах кущіння озимих є достатнім, щоб навіть під незначним сніговим покривом рослини озимих зернових культур могли б без значних пошкоджень витримати прогнозовані 20 ° С морозу.

Читайте також: В Україні тестують перші вироби з кольорової пшениці (Відео)

На думку вчених Інституту сільського господарства Полісся НААН, станом на 13 січня рівень цукрів у вузлах кущіння озимих є достатнім, щоб навіть під незначним сніговим покривом рослини озимих зернових культур могли б без значних пошкоджень витримати прогнозовані 20 ° С морозу.

Як повідомлялося, сильні морози в Україні триватимуть до 20 січня, А вже з 21 числа очікується потепління до плюсових значень.