Проти «слуги» Дубінського відкрили кримінальні провадження - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.86 € 31.70
Проти «слуги» Дубінського відкрили кримінальні провадження

Приховування численного майна може свідчити, що Дубінський хотів  ухилитись від сплати податків.

Фото antac.org.ua.

Проти «слуги» Дубінського відкрили кримінальні провадження

За інформацією Центр протидії корупції, справи відкриті за статтями ухилення від сплати податків; легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом

Офіс генпрокурора відкрив проти нардепа від Слуги народу Олександра Дубінського кримінальні провадження двома статтями.

Про це повідомляє ЦПК

Так, спершу ОГ відмовлявся розслідувати імовірні злочини Дубінського, однак Печерський районний суд Києва зобов’язав внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та почати розслідування. 

Депутат Дубінський, його матір та колишня дружина володіють загалом 24 об’єктами нерухомості, 17 автівками та 70 сотками землі. Загальна сума майна складає близько 2,5 млн доларів. 

Наприкінці грудня 2019 року Дубінський почав переписувати частину свого майна на матір і дружину Олесю Цибко. Згодом стало відомо, що Дубінський і Цибко розлучені. Офіційна дата розлучення невідома, проте станом на листопад 2019 вони ще були у статусі одружених. Однак Дубінський імовірно зберігає фактичні сімейні відносини з Цибко, тож, згідно із законом «Про запобігання корупції» зобов’язаний декларувати її майно. Але ні її майна, ні подарованого ним же у декларації не було відображено.

Дубінський і Цибко могли фіктивно розлучитися, щоб не декларувати майно невідомого походження: гроші за ймовірно замовні сюжети Дубінського під час журналістської діяльності, гроші за ймовірне просування інтересів олігарха Коломойського та можливу роботу в його інтересах уже будучи народним депутатом. 

ЦПК писав у заяві про злочин щодо недекларування Дубінського, однак 28 жовтня Конституційний Суд України скасував відповідальність за брехню в деклараціях чиновників та фактично знищив електронне декларування. 

Можна припустити, що ніякого реального розлучення не було і Дубінський і Цибко могли фіктивно розлучитися, щоб не декларувати майно невідомого походження: гроші за ймовірно замовні сюжети Дубінського під час журналістської діяльності, гроші за ймовірне просування інтересів олігарха Коломойського та можливу роботу в його інтересах уже будучи народним депутатом. 

Згідно з інформацією бізнес-реєстру Словаччини, Олександр Дубінський з 30 березня 2019 року по 14 лютого 2020 був єдиним акціонером словацької компанії «DubPro s.r.o.» А вже 18 лютого 2020 року акціонером стала Леся Цибко, колишня дружина Дубінського, з якою у нього фактично можуть зберігатися сімейні стосунки. 

Нагадаємо, Волинські олігархи–нардепи Степан Івахів та Ігор Палиця серед найбільших прогульників.

Водночас у декларації Дубінського не відображені корпоративні права власності на компанію, а також інформації про її відчуження або доходи від її діяльності, що є порушенням антикорупційного законодавства і підпадає під ознаки злочину. Також, нардеп не декларує доходів від свого YouTube каналу, які, за його ж словами, у нього були і сягали 3,5 тисяч доларів на місяць.

Нагадаємо, що 11 січня на сайті Міністерства фінансів США з’явилася новина про санкції проти Дубінського після звернення Центру протидії корупції.  У випадку з Олександром Дубінським ми готували детальне досьє про цю особу, його статки в Україні та на Заході, атаки на інституції та втручання у вибори США.