«Майже дев’ять років знадобилось, щоб з’ясувати: Шарій – ворог України», - Сенцов - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.00 € 32.71
«Майже дев’ять років знадобилось, щоб з’ясувати: Шарій – ворог України», - Сенцов

В інтерв’ю та виступах Шарія наявні факти його підривної діяльності проти України.

Фото Українська правда.

«Майже дев’ять років знадобилось, щоб з’ясувати: Шарій – ворог України», - Сенцов

Блогеру, який проживає в Іспанії, Анатолію Шарію повідомлено про підозру за статтею про державну зраду і порушення рівноправності громадян

На переконання слідчих, він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері, повідомляє Українська правда. Є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур.

«Майже дев’ять років СБУ знадобилось, щоб з’ясувати: Шарій – ворог України. Але добре, що це визначено зараз вже офіційно», - пише Олег Сенцов на своїй фейсбук-сторінці. 

Пропагандист займався дискредитацією державної політики України, умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив та подій на Сході країни.

Докази слідства підтверджені низкою експертних досліджень, які встановили, що в інтерв’ю та виступах А.Шарія наявні факти його підривної діяльності проти України.

Починаючи з 2012 року через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали він сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій.

Зокрема, пропагандист займався дискредитацією державної політики України, умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив та подій на Сході країни. Метою було – загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів. 

Такі протиправні дії Анатолія Шарія активно використовували російські ЗМІ, зокрема, телеканали основної пропагандистської державної компанії ВДТРК («Россия 24», «Россия 1»), телеканал Міністерства оборони РФ  «Звезда» тощо».

 Шарій підозрюється в скоєнні злочинів за ч1. ст.111 «Державна зрада» і ч.1. ст. 161 «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками».

Перша стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна, або без такої.

Друга передбачає покарання у вигляді штрафу від 200 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 5 років.  

Читайте також: СБУ виклала аудіозаписи про підготовку вбивства одного з керівників спецслужби