У вже заблокованому аеропорту Сімферополя мене вперше в житті назвали бандерівцем – Порошенко про події в Криму у лютому 2014 року - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 33.28
У вже заблокованому аеропорту Сімферополя мене вперше в житті назвали бандерівцем – Порошенко про події в Криму у лютому 2014 року

«У кількох коротких виступах, у тому числі і перед агресивним натовпом, я неодмінно наголошував, що Крим — це Україна, і ніяк інакше».

Фото ЄС.

У вже заблокованому аеропорту Сімферополя мене вперше в житті назвали бандерівцем – Порошенко про події в Криму у лютому 2014 року

П’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко у статті для «Української правди» поділився спогадами про драматичні події в Криму наприкінці лютого 2014 року

«У тому, що замисел відтяти Крим у голові у росіян народився задовго до 2014 року, сумнівів тепер немає ні в кого. Тоді ж, наприкінці зими чотирнадцятого у нас була надія. Ми хотіли вірити, що в Криму підняла голову лише місцева п’ята колона. Що Москва її підбурює, але не наважиться на пряме військове втручання. Що шляхом діалогу з місцевою кримською елітою вдасться взяти ситуацію під контроль», – пояснює Петро Порошенко.

Так я отримав це почесне звання, яким росіяни величали мене протягом усього мого президентства.

«У вже заблокованому російськими спецпризначенцями аеропорту Сімферополя мене вперше в житті назвали бандерівцем. Так я отримав це почесне звання, яким росіяни величали мене протягом усього мого президентства. Вибратися з летовища, оточеного озброєними російськими спецслужбовцями, вдалося з двох причин. По-перше, добре згрупувався завдяки спортивним навичкам. По-друге, ангелами-охоронцями виявилися журналісти, які зібралися в аеропорту», – згадує лідер «Європейської Солідарності».

«До Верховної Ради Криму я йшов із пропозицією створити спільну робочу групу Верховної Ради України та Верховної Ради Криму і разом відновити спокій в Криму. Безумовно і тільки на основі територіальної цілісності України», – наголошує Порошенко.

«У кількох коротких виступах, у тому числі і перед агресивним натовпом, я неодмінно наголошував, що Крим — це Україна, і ніяк інакше. Утім, зайти до порожньої Верховної Ради (бо насправді жодних! голосувань там не відбувалося) я так і не зміг. Її вже оточили зелені чоловічки з дулами автоматів, що стирчали з-під одягу, і виразним російським акцентом — чи то московським, чи то рязанським, чи то нижегородським», – пише Порошенко.

«З висоти прожитих років ясно, що в тій ситуації альтернативи застосуванню сили не було. Але саме сил і бракувало. Армію невпинно скорочували з 1991 року. А за чотири роки президентства Януковича російська агентура остаточно доруйнувала оборону. Від Збройних Сил залишили тільки назву. Що могли — розпродали, що не змогли вторгувати — розкурочили і розкомплектували. Шини поспускали, баки осушили, техніку вивели з ладу, людей скоротили і деморалізували», – зазначає п’ятий Президент.

«Це мають знати усі, в тому числі й актори, які трагічної для України весни 2014 року знімалися в російській комедії і торочили, ніби ми один народ, а тепер кумедно тупотять ніжкою, хто здав Крим», – зауважив Петро Порошенко. 

Читайте також У Львові під Галицьким судом відбулася акція на підтримку Софії Федини та Марусі Звіробій-Біленької​.

«Знадобилися роки, щоб відновити армію. І потрібні ще десятиліття, щоб зміцнити її до рівня, більш-менш паритетного з російськими збройними силами. Для цього нам треба стати повноправними членами НАТО», – резюмує лідер «Європейської Солідарності». 

Джерело: УП.