Від Антарктиди відколовся гігантський айсберг, більший за площу колишнього Горохівського району Волинської області (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.91 € 33.15
Від Антарктиди відколовся гігантський айсберг, більший за площу колишнього Горохівського району Волинської області (Відео)

Що коїться!

Скріншот УНІАН.

Від Антарктиди відколовся гігантський айсберг, більший за площу колишнього Горохівського району Волинської області (Відео)

Площа Горохівського району складала 1122 км², айсберга ж - 1270 км²

Від Антарктиди відколовся гігантський айсберг площею 1270 км².

Про це повідомила антарктична служба Великобританії, інформує УНІАН

Зокрема, айсберг відколовся від шельфового льодовика Брант, де знаходиться Британська дослідницька станція Halley.

Більше 10 років тому на льодовику товщиною 150 м почали з'являтися великі тріщини. У січні одна з них почала активно рости.

Більше 10 років тому на льодовику товщиною 150 м почали з'являтися великі тріщини. У січні одна з них почала активно рости. 26 лютого за кілька годин ця тріщина розширилася на кілька сотень метрів, в результаті чого сформувався айсберг. За прогнозами вчених, він може віддалитися від континенту або сісти на мілину і залишитися поруч з льодовиком.

Небезпеки для станції подія не становить. У 2016 році її перенесли в глиб континенту, щоб у разі відколу айсберга її не віднесло разом з ним. Група з 12 співробітників покинула станцію в середині лютого, коли настала антарктична зима, передає kommersant.

Читайте також: За вбивство чоловіка і поранення доньки... психлікарня.